ایستگاه خبر

دو وبسایت شناخته شده CoinGecko و CoinMarketCap در چین مسدود شدند

فایروال بزرگ چین CoinGecko و CoinMarketCap را مسدود کرده است.

این اقدام دو هفته پس از آن صورت گرفت که بانک خلق چین تقریباً تمام فعالیت‌های مربوط به رمز ارزها را غیرقانونی اعلام کرد.

از نظر تئوری، شهروندان چینی هنوز می‌توانند با VPN از خدمات مربوط به رمز ارزها استفاده کنند.

وبسایت‌های محبوب ردیابی قیمت رمز ارزها یعنی CoinGecko و CoinMarketCap در حال حاضر برای کاربران مستقر در چین غیرقابل دسترسی هستند.

محدودیت‌های رمز ارزی در چین تشدید می‌شوند

کاربران در سرزمین چین اکنون قادر به دسترسی به وبسایت‌های ردیابی قیمت رمز ارزها یعنی CoinGecko و CoinMarketCap نیستند.

نتایج جستجو درComparitech ، وبسایتی که به کاربران امکان می‌دهد بررسی کنند که آیا یک دامنه خاص در چین مسدود شده است یا خیر، نشان می‌دهد که هر دو وبسایت ذکر شده در حال حاضر در چین غیرقابل دسترسی هستند.

در حالی که دقیقاً مشخص نیست چه زمانی این دو وبسایت برای کاربران چینی غیرقابل دسترس شده اند، به نظر می‌رسد محدودیت‌ها توسط وبسایت‌ها به طور پیشگیرانه اعمال نشده اند، بلکه توسط آژانس سانسور اینترنت چین، فایروال بزرگ این کشور، اداره فضای مجازی چین (CAC) اعمال شده است.

مقامات چینی چندین سال است که موضع سختی در برابر رمز ارزها اتخاذ کرده‌اند. این کشور تهدید کرده است که از سال ۲۰۱۳ چندین بار ارزهای رمزنگاری شده را به هر شکلی ممنوع کرده است ، اگرچه تعداد کمی از اقدامات آن تأثیر ماندگار داشته است (جامعه رمز ارزها اغلب در مورد برنامه‌های چین برای ممنوعیت  این کلاس دارایی‌ها در هر زمان که اعلامیه جدیدی توسط بانک مرکزی این کشور منتشر می‌شود، شوخی می‌کند).

با این حال، به نظر می‌رسد در ماه‌های اخیر وضعیت جدی‌تر شده است. در ۱۵ سپتامبر، بانک مردم چین (PBOC) اعلام کرد که تمام فعالیت‌های مربوط به رمز ارزها، از جمله استخراج و اجرای مبادلات رمز ارزی غیرقانونی است.

علاوه بر این، با توجه به اطلاعیه‌ای که بانک مرکزی چین منتشر کرده است، مقامات تهدید کرده‌اند که از افرادی که در بازاریابی، تبلیغات، تسویه پرداخت یا پشتیبانی فنی صرافی‌های رمز ارزی در خارج از کشور نیز دخیل هستند، تحقیق خواهند کرد. این در حالی است که مالکیت رمز ارزها در این کشور هنوز غیرقانونی نشده است.  سرکوب اخیر شهروندان چینی را برای دستیابی، نگهداری یا استفاده قانونی از رمز ارزها با مشکل مواجه می‌کند.

در اوایل سال جاری، چین استخراج رمز ارزها در این کشور را متوقف کرد و باعث مهاجرت گسترده استخراج‌گران به قزاقستان و ایالات متحده، به ویژه تگزاس شد. اقدام اخیر بانک مرکزی برای مسدود کردن CoinGecko و CoinMarketCap اقدامات اخیر را دو چندان می‌کند زیرا به دنبال جلوگیری از دسترسی شهروندان چینی به قیمت جهانی رمز ارزهاست . با این اوصاف، کاربران رمز ارزها در چین از نظر تئوری هنوز می‌توانند با دور زدن فایروال بزرگ، با استفاده از شبکه‌‌های خصوصی مجازی (VPN)، به CoinGecko و CoinMarketCap دسترسی داشته باشند.

در حالی که مبادلات رمز ارزها در صرافی‌های متمرکز نیز در این کشور ممنوع شده است، مقامات نمی‌توانند کاری انجام دهند که شهروندان را از انجام مبادلات در صرافی‌های غیرمتمرکز نظیر Uniswap و Sushi منع کنند.

پیشنهاد مطالعه:  معرفی سایت CoinMarketCap برای مبتدیان

Source

https://coiniran.com/?p=47696
دکمه بازگشت به بالا