ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری ۴.۷ میلیون دلاری چین در پلتفرم‌های مالی مبتنی بر بلاک‌چین

بانک خلق چین (PBoC) چهارمیلیون و هفتصدهزار دلار از بودجه دولت مرکزی را برای پلتفرم مالی‌اش که مبتنی بر بلاک‌چین است اختصاص داد. این بودجه بیش از سه سال اجرا خواهد شد و برای پروژه‌های تحقیق و توسعه در نظر گرفته شده است.

پلتفرم بلاک‌چین در ابتدا توسط PBoC در شنزن در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ معرفی شد. این پلتفرم برای تسهیل نقل و انتقالات و ایجاد یک دفترکل غیرقابل مداخله برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات ایمن بین مشاغل و ادارات دولتی در نظر گرفته شده است.

بلاک‌چین باعث صرفه‌جویی در بهره‌وری تأمین اعتبار شرکت‌های چینی می‌شود

تا اواسط ژانویه سال جاری میلادی، این پلتفرم معاملات ۱۲.۴ میلیارد دلاری ۳۸ بانک را به انجام رسانده است و نزدیک به ۱۹۰۰ بنگاه برای استفاده از این بستر ثبت نام کرده‌اند.
رسانه چینی Xinhua ادعا می‌کند که این پلتفرم مدت پروسه مالی تجارت‌ها را از تقریباً ۱۰ روز به ۲۰ دقیقه کاهش داده است. هزینه‌های انجام‌شده برای این پروسه نیز با استفاده از این پلتفرم حدوداً ۶٪ کاهش یافته‌اند.

این پلتفرم توسط مؤسسه تحقیقاتی ارزهای دیجیتال PBoC، آکادمی علوم چین، دانشگاه‌های پیشرو چین و بانک‌های بزرگ محلی اداره می‌شود.

بلاک‌چین همچنان در چین در حال توسعه است

در ماه‌های اخیر فناوری بلاکچین به برنامه‌های کاربردی زیادی در سراسر جامعه چین راه یافته است. در تاریخ ۲ مارس، پکن سیستم فاکتور الکترونیکی مبتنی بر بلاک‌چین را برای پارکینگ‌ها راه‌اندازی کرد. این کشور تصمیم دارد در آینده بلاک‌چین را در بخش‌های بیشتری اجرا کند.

در طول نیمه اول فوریه، Xinhua تخمین زده است که دست کم ۲۰ برنامه بلاک‌چین برای کمک به تلاش‌های دولت چین در مهار کرونا ویروس – از جمله در زمینه مدیریت و پیگیری سوابق بهداشتی، لوازم پزشکی و اقدامات امدادی- راه‌اندازی شده است.

Source

https://coiniran.com/?p=37426
دکمه بازگشت به بالا