ایستگاه خبر

ممنوعیت کامل معاملات مربوط به رمز ارزها در چین

امروز جمعه، خبرگزاری بلومبرگ گزارش کرده است که بانک مرکزی چین اعلام کرده است که همه معاملات مربوط به رمز ارزها غیرقانونی هستند و باید ممنوع شوند. تاکنون این قویترین سیگنال برای نشان دادن عزم راسخ این بانک برای مقابله با صنعت رمز ارزها است.

بانک مردم چین در وب سایت خود اعلام کرده است که همه رمز ارزها، از جمله بیت کوین و تتر، ارز فیات نیستند و قابل عرضه در بازار نیستند. بانک مردم چین (PBOC) در بیانیه خود اعلام کرده است که همه معاملات مربوط به رمز ارزها، از جمله خدمات ارائه شده توسط سرویس‎‌دهنده‌های خارجی به ساکنان داخلی، از جمله فعالیت های مالی غیرقانونی به حساب می‌آیند.

پس از اعلام این دستورالعمل صریح، قیمت مبادله‌ای بیت کوین تا ۵.۵ درصد در روز جمعه کاهش پیدا کرد. این خبر در حالی مطرح می‌شود که بازارهای جهانی به طور فزاینده ای نگران بحران بدهی ناشی از گروه توسعه‌دهندگان املاک چین Evergrande Group  هستند. دولت چین همچنین ممکن است به شواهدی مبنی بر اینکه استخراج‌گران چینی فعالیت های خود را برای ماندن در این تجارت پرسود مخفی می‌کنند، پاسخ داده باشد.

ویجی عیار، رئیس آسیا و اقیانوسیه شرکت سرویس‌دهنده مبادلات رمزارزی Luno در سنگاپور گفت که که دولت چین اظهارات مشابهی در گذشته داشته است:

این شرایط پرتنش برای رمز ارزها با اظهارات اخیر SEC و همچنین اخبار منتشر شده در رابطه با  Evergrande ایجاد شده است. هر گونه اظهارنظر از این نوع باعث فروش سریع دارایی‌های پر ریسک می‌شود.

آژانس برنامه‌ریزی اقتصادی این کشور همچنین گفت که وظیفه فوری چین است که استخراج رمز ارزها در این کشور را از بین ببرد و این ممنوعیت برای تحقق اهداف کاهش تولید کربن مهم است.

آنتونی ترنچف، بنیانگذار سرویس وام‌دهنده رمزارزی Nexo، می‌گوید:

سرمایه‌گذاران باید منتظر واکنش سریع قیمت‌ها باشند زیرا چین از دور معاملات بیت کوین خارج شده است.

وی همچنین معتقد است که تاثیرگذاری اخبار منفی به اتمام رسیده است.

جهش اخیر‌ از زیر ۴۰،۰۰۰ دلار احتمالاً در حال حاضر روند خود را طی کرده است.

پیشنهاد مطالعه: شوک عرضه بیت کوین و سطح پایین فعالیت در شبکه – تحلیل آن‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=47632
دکمه بازگشت به بالا