ایستگاه خبر

بانک مرکزی چین بر غیرقانونی بودن بیت‌کوین و سایر رمز ارزها تاکید کرد

چین با انتشار یک بیانیه‌ی سخت‌گیرانه‌ی عمومی بر موضع خود درخصوص رمز ارزها تاکید نمود. بانک مرکزی این کشور تراکنش‌های رمزنگاری را کلاه‌برداری محض خواند و از عموم مردم خواست تا هشیاری خود را درباره‌ی ریسک موجود در این صنعت ارتقا داده و ترجیحا از آن دوری کنند.

بیانیه‌ی بانک مرکزی چین

Yin Youping، معاون دایره‌ی حفظ حقوق مصرف‌کنندگان بانک مرکزی چین، در یک نشست رسانه‌ای اظهار داشت:

«ما مجددا به مردم یادآوری می‌کنیم که بیت‌کوین و سایر ارزهای مجازی پول قانونی نبوده و فاقد هرگونه پشتوانه‌ی اعتباری حقیقی هستند. بهتر است مردم سطح دانش خود را ارتقا بخشیده، با هشیاری تمام از رمز ارزها فاصله گرفته و از سرمایه‌گذاری خود محافظت کنند.»

بانک مرکزی چین بر غیرقانونی بودن بیت‌کوین و سایر رمز ارزها تاکید کرد

امکان ازسرگیری فعالیت‌های رمز ارز در چین وجود ندارد

Yin Youping پاسخ به احتمال شروع مجدد فعالیت ماینرها در چین به چند مطلب اشاره کرد. وی بیان داشت که بانک مرکزی چین به‌کمک چند سازمان دولتی دیگر درحال بررسی صرافی‌های رمز ارز برون‌ مرزی و حاضرین داخلی این بازار است.

تصمیمات اخیر چین تنها درخصوص محدودسازی رمز ارزها نبوده، بلکه فعالیت تمام پلتفرم‌های معاملاتی و یا اطلاع‌رسانی در این حوزه را نیز شامل شده است. بنابراین چندین سایت، اپلیکیشن‌های تلفن همراه و کانال‌های شرکتی که امکان دسترسی به این کلاس از دارایی‌ها را فراهم می‌کردند، از سوی چین مسدود شده‌اند. اقدامات اخیر موجب کاهش چشمگیر محبوبیت و اشتیاق نسبت به رمز ارزها در بین مردم این کشور گشته است.

بانک مرکزی چین عضو فعال کمیسیون بانک‌داری و تنظیم‌کننده‌ی چین (CBRC) بوده است و در شناسایی و سرکوب اشخاصی که در معاملات رمزنگاری فعالیت داشته‌اند، نقش مهمی ایفا کرده است.

پیشنهاد مطالعه: شناسایی پروژه های کلاهبرداری بیت کوین چگونه ممکن است

Source

https://coiniran.com/?p=47252
دکمه بازگشت به بالا