ایستگاه خبر

سخنان مدیرعامل بایننس درباره آینده رمز ارزها

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس در مصاحبه اخیر با بلومبرگ در مورد مقررات و ETF کریپتو صحبت کرده است. به گفته وی، اکثر مؤسسات یا سازمان‌ها باید در این مرحله به دنبال خرید رمز ارز باشند.

بیایید به یاد بیاوریم که همین ماه گذشته، جیمی دیمون، رئیس و مدیرعامل جی پی مورگان چیس، بیت کوین را «بی ارزش» خوانده بود. اما، جریان ورودی در دارایی‌های رمز ارزی در سال جاری در حال شکستن همه رکوردها است. بر اساس گزارش CoinShares مورخ ۸ نوامبر ۲۰۲۱، جریان ورودی YTD به رکورد ۸.۹ میلیارد دلار رسیده است.
جدا از آن، CZ همچنین اظهار داشته است:

رمز ارزها آینده صنعت فین‌تک خواهد بود. و صادقانه بگویم، این آینده پول خواهد بود.

در حالی که تحلیل‌گران مشکوکی در صنعت وجود دارند که معتقدند حباب کریپتو به احتمال زیاد می‌ترکد، مؤسساتی که معتقدند غیر از این است، در حال آماده شدن‌اند. اخیراً، مسترکارت از همکاری با یک سری از شرکت‌های کریپتو برای راه‌اندازی کارت‌های پرداخت رمز ارز خبر داد. و، مدیران صندوق‌های بیشتری اکنون به دنبال صندوق‌های قابل معامله در مبادلات هستند که روی رمز ارز تمرکز دارند.

افزایش اخیر قیمت بیت کوین تا حد زیادی توسط اولین تأییدیه ETF بیت کوین مبتنی بر آینده در ایالات متحده حمایت شد. مدیرعامل بایننس معتقد است که «توسعه ETF ها بسیار مثبت است.»

اما قابل ذکر است که در این مدت درخواست‌های بیشتری در حال ثبت است. دو شرکت BlockFi و با Neuberger Berman برای یک ETF بیت کوین ثبت نام کردند. از آنجایی که این یک ETF بیت کوین با پشتوانه فیزیکی است، احتمالاً موانع نظارتی قبل از رفع آن وجود دارد.

آیا با این همه پیشنهاد، بازار اشباع می‌شود؟ CZ فکر می‌کند که هنوز اینطور نیست. مدیر عامل بایننس معتقد است که در حال حاضر هیچ همپوشانی در این بخش وجود ندارد. او گفت:

صنعت رمز ارز در سطح جهانی تنها حدود ۵ درصد نفوذ دارد. بنابراین از یک میلیارد نفر، احتمالاً تنها حدود ۴۰۰ میلیون نفر رمز ارز دارند، این تعداد در حال حاضر بسیار زیاد است، اما تنها ۵ درصد آن را پذیرفته‌اند… ممکن است با رسیدن به پذیرش ۹۵ درصد، سطح اشباع آغاز شود.

مدیر عامل بانک آمریکا تام مونتاگ نیز در رویداد اخیر در مورد رقابت رمز ارزی صحبت کرده بود. در زمینه کسب‌وکارهای سنتی، او خاطرنشان کرد که رمز ارز می‌تواند یک «جهش فناوری» برای بانک‌ها ایجاد کند. مونتاگ گفت، مشابه چشم انداز CZ:

ما مشتاقانه منتظریم راهی برای بهترین استفاده از آن [کریپتو] پیدا کنیم و آن را بخشی از سیستم کنیم.

سرکوب یا پذیرش؟

اما، گنجاندن کریپتو در جریان اصلی مالی نیاز به هماهنگی نزدیک با قانونگذاران دارد. در مصاحبه قبلی، یی هه، یکی از بنیانگذاران بایننس، درباره تلاش‌ها برای «کار بهتر با قانون‌گذاران» صحبت کرده بود. در حالی که این شرکت با استخدام‌های اخیر خود در حال پیشرفت است، CZ مجدداً تأکید کرد که اروپا و ایالات متحده بازارهای بزرگی هستند. او گفت:

بنابراین ما می‌خواهیم از آن استفاده کنیم و به رشد جامعه در فرانسه و همچنین اروپا کمک کنیم.

وی در عین حال از نظر مقررات آمریکا خاطرنشان کرد:

ایالات متحده تنظیم‌کننده‌ها معمولاً به شدت به KYC AML، پولشویی تروریستی و غیره اهمیت می‌دهند.

طبق گفته مدیرعامل بایننس این صرافی در حال حاضر بر همکاری نزدیک با قانونگذاران در سراسر جهان تمرکز کرده است. خوب، سوال پیش رو این است که آیا سایر مشاغل رمز ارزی نیز باید همین مسیر را دنبال کنند؟

 

پیشنهاد مطالعه: بازار گاوی چیست و چگونه از بازار گاوی در حوزه رمز ارزها سود کنیم؟

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=48260
دکمه بازگشت به بالا