ایستگاه خبر

قرارداد اشتراک داده یک‌ساله Chainalysis با نیروی هوایی ایالات متحده

نیروی هوایی ایالات متحده قراردادی را با شرکت تحلیلی بلاکچین Chainalysis امضا کرده است. این قرارداد یک ساله، که در ۱۹ می سال ۲۰۲۰ امضا شد، با عنوان «اشتراک داده ‌های رمزارز» شناخته می‌شود و ارزش آن ۷۹۹،۰۰۰ دلار است. تا به امروز، نیروی هوایی دو قرارداد با Chainalysis به ارزش تقریبی ۹۱۰،۲۰۰ دلار منعقد کرده است—اولین قرارداد ۱۱۰،۵۰۰ دلار در ژوئن ۲۰۱۸ امضا شده و در ژوئن ۲۰۱۹ منقضی می‌شود.

Chainalysis: مورد علاقه دولت
وقتی پای نرم‌افزار تحلیلی بلاکچین در میان باشد به نظر می‌رسد Chainalysis مورد علاقه دولت است. در گذشته، Chainalysis ابزار تحلیلی بلاکچین خود را در اختیار FBI ،DEA، اداره مهاجرت و گمرک (ICE)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC)، شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN)، سرویس مخفی (USSS) و اداره امنیت حمل و نقل (TSA) قرار داده است.

اگرچه نه Chainalysis و نه نیروی هوایی در مورد این قرارداد اظهار نظری نکردند، کیسی بوهن، متخصص جرایم فناوری پیشرفته در NW3C، شرکتی که به مقامات اجرای قانون در خصوص جرایم مرتبط با فناوری آموزش می‌دهد، اطلاعاتی در مورد چرایی تقاضای سازمان‌های دولتی برای استفاده از ابزارهای تحلیلی بلاکچین و اشتراک داده آن ارائه داد.

بوهن گفت: «من از بیان این حرف متنفرم اما متأسفانه، فعالیت مجرمانه مربوط به رمزارزها، در حال افزایش است. من فکر می‌کنم مردم سعی می‌کنند در نحوه پنهان کردن دارایی های خود از شیوه‌های بدیعی استفاده کنند.»

چندین گزارش تحقیقاتی بیانیه بوهن را تکرار و اعلام کرده‌اند که جرایم مرتبط با دارک نت و جریان‌های نقدی ارز دیجیتال سال به سال افزایش می‌یابد. مطالعات همچنین نشان می‌دهد که استفاده از میکسر سکه‌های کریپتو در حال افزایش است، که به مجرمان اجازه می‌دهد با استفاده از ارز دیجیتال فعالیت‌های خود را به راحتی پنهان کنند.

همانطور که گفته شد، ابزارهای تجزیه و تحلیل بلاکچین در حال تبدیل شدن به یک منبع اجباری برای هر ارائه‌دهنده خدمات ارز دیجیتال هستند. ابزارهای تجزیه و تحلیل به کاربران آنها این امکان را می‌دهد تا آدرس‌های ارز دیجیتال که در لیست سیاه قرار دارند و همچنین وجوهی را که از منابع غیرقانونی می‌آیند، شناسایی کنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41051
دکمه بازگشت به بالا