ایستگاه خبر

به‌روز‌رسانی شبکه کاردانو رقیبی سرسخت برای اتریوم

شبکه کاردانو (ADA) در حال نزدیک شدن به آپدیت Mary است که می‌تواند رقابتی چالشی را با اتریوم آغاز کند.

کاردانو با آپدیت Mary می‌تواند با ارائه امکان ایجاد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و موارد دیگر، شبکه اتریوم را با چالش مواجه کند.  شرکت سازنده کاردانو، Input Output Hong Kong، در تاریخ ۳ فوریه یک هاردفورک انجام داد و نسخه جدید Mary (یا نسخه اصلی Goguen) را در شبکه آزمایشی اجرا کرد.

طبق نقشه راه Cardano، ارتقا Mary باعث می‌شود بلاکچین به شبکه‌ای  چند-دارایی تبدیل شود و به رقیبی برای شبکه اتریوم تبدیل شود. این تیم انتظار دارد شبکه اصلی را قبل از پایان ماه راه‌اندازی کند. سایر ویژگی‌های ارتقا Mary به‌طور همزمان مطابق با مراحل مختلف نقشه راه ADA ارائه می‌شود.

در حین این به روزرسانی، توکن‌های بومی کاردانو عملکردهای مشابه توکن‌های قابل تعویض ERC-20 و ERC-721 در اتریوم را دارند. با این به روزرسانی، کاربران کاردانو از این پس قدرت ایجاد توکن‌های شخصی خود را خواهند داشت. علیرغم شباهت عملکرد با توکن‌های اتریوم، توکن‌های بومی کاردانو طراحی‌های مختلفی با برترین پلتفرم قرارداد هوشمند خواهند داشت.

تفاوت عمده بین کاردانو و اتریوم پس از این به روز رسانی، حذف هزینه‌های عملیات است. در شبکه اتریوم، کاربرانی که با توکن قرارداد هوشمند در بلاکچین در تعامل‌اند، باید هزینه‌های گس را پرداخت کنند. کاردانو چنین هزینه‌هایی را از کاربران خود دریافت نمی‌کند.

شبکه اتریوم به دلیل هزینه‌های بالای گس در هنگام شلوغی شبکه، گاهی اوقات تلاش کرده است تا سرمایه‌گذاران خرد را درگیر فعالیت‌های بلاکچین کند. کاردانو می‌خواهد با حذف هزینه‌های گس از شبکه خود، از مشکلات مشابه جلوگیری کند.

کاربران کاردانو همچنین برای ایجاد توکن نیازی به قراردادهای هوشمند ندارند، اقدامی که می‌تواند احتمال سواستفاده مجرمین کلاهبرداری از آسیب‌پذیری‌های قرارداد هوشمند، خطای انسانی و سایر خطرات مرتبط با قراردادهای هوشمند را از بین ببرد.

Source

https://coiniran.com/?p=43783
دکمه بازگشت به بالا