ایستگاه خبر

راه‌حل کاردانو برای کاهش ازدحام شبکه در طول اجرای پروژه‌‌های DeFi

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، اخیراً توییتی درباره نسخه جدید GitHub به اشتراک گذاشته است که سازگاری را با کاردانو node v1.33.0 اضافه می‌کند. کاردانو به اضافه کردن بهبودهای نود برای مقابله با ترافیک تراکنش در راه‌اندازی پروژه DeFi در هفته‌های آینده ادامه می‌دهد.

SundaeSwap در ۲۰ ژانویه راه‌اندازی شد و نقطه عطفی در اکوسیستم ADA با استفاده از قراردادهای هوشمند خود بود. SundaeSwap، صرافی غیرمتمرکز کاردانو (DEX) و پلتفرم سهامداری توکن، اکنون به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا مبادلات سوآپ و افزایش نقدینگی را انجام دهند، اما تراکم شبکه به نوعی پردازش تراکنش را کند کرد.
IOHK قبلاً این را به اشتراک گذاشته بود:

با ورود بسیاری از پروژه‌های جدید و هیجان‌انگیز DeFi در هفته‌های آینده، کاربران باید انتظار شلوغی شبکه را داشته باشند و این ممکن است در زمان‌ راه‌اندازی پروژه‌ها منجر به افت زیاد و قابل توجه شبکه شود.

در روند رسیدگی به این موضوع، Node v1.33.0 در اوایل ژانویه منتشر شد و اکنون بر روی حدود ۸۰ درصد از سیستم‌های SPO اجرا می‌شود. طبق اظهارات IOHK، پیشرفت‌های فنی موجود در node v1.33.0 را می‌توان به طور کلی به‌عنوان بهینه‌سازی استفاده از RAM و ارتقای کارایی دسته‌بندی کرد. جدا از اینکه استفاده از حافظه را بسیار کارآمدتر از نسخه‌های قبلی می‌کند. node v1.33.0 شامل تغییراتی در الگوریتم‌هایی است که کاردانو برای محاسبه پاداش‌ها و توزیع سهام استفاده می‌‌کند.

بهینه‌‌سازی، مقیاس‌بندی و رشد شبکه کاردانو : فاز باشو (Basho)

کاردانو با تمرکز بر بهینه‌سازی، مقیاس‌بندی و رشد شبکه وارد فاز باشو می‌شود. U.Today قبلاً پیشنهادی برای افزایش واحدهای حافظه اسکریپت Plutus به ۱۲.۵ میلیون گزارش کرده بود. تغییر اولیه پنج روز پس از آغاز فرآیند پیشنهاد به‌روزرسانی، در روز سه‌شنبه، ۲۵ ژانویه، اعمال خواهد شد.
بهبود پارامترهای حافظه/CPU برای Plutus یکی از ۱۱ روشی است که کاردانو قصد دارد در سال ۲۰۲۲ انجام دهد. مسیرهای دیگر عبارت‌اند: از افزایش اندازه بلوک، تأییدکننده‌های ورودی، بهبود نودها، ذخیره‌سازی روی دیسک، زنجیره‌های جانبی، راه‌حل مقیاس‌بندی لایه ۲ Hydra، محاسبات و راه حل میتریل.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی سیر تکامل نسل های مختلف بلاک چین : از بیت کوین تا کاردانو

 

Source

https://coiniran.com/?p=49412
دکمه بازگشت به بالا