ایستگاه خبر

کاهش نرخ هش بیت کوین به واسطه مهاجرت فصلی استخراج‌کنندگان در چین

تحلیلگران داده‌های استخراج، کاهش نرخ هش بیت کوین را به پایان فصل مرطوب در سیچوان نسبت می‌دهند که در نتیجه آن بسیاری از استخراجگران به سایر مناطق مهاجرت می‌کنند.

در تاریخ ۲۶ اکتبر، وبلاگ استخراج توماس هلر از بیت کوین (BTC) Hashr8 گزارش داد، همزمان با پایان فصل (براساس پیش بینی‌های هواشناسی)، تقریباً ۲۲ هش‌ریت در ثانیه (EH / s) از قدرت استخراج شبکه بیت کوین کم شده است.

کوین ژانگ از شرکت تابعه Foundry Group Digital Currency متمرکز بر استخراج نیز کاهش ۲۰ EH / s را تخمین زد و خاطرنشان کرد که میانگین هفت روزه برای هش ریت بیت کوین ۱۳۲.۹ EH / s بود در حالی که نرخ هش روزانه به طور همزمان ۱۱۲.۹ EH / s ثبت شد.

Blockchain.com تخمین می‌زند نرخ هش بیت کوین از ۱۵۱.۱ EH / s در ۲۴ اکتبر به ۱۱۶.۳ EH / s روز بعد کاهش یابد.
استان سیچوان یکی از بزرگترین مراکز فعالیت‌های استخراج در جهان است. استخراجگران برای استفاده از برق آبی ارزان در فصل بارندگی به آنجا سرازیر می‌شوند و سپس به همان سرعت از آنجا خارج می‌شوند.

جدیدترین داده‌های شاخص مصرف برق بیت کوین دانشگاه کمبریج (BECI) تخمین می‌زند که این استان ۱۸.۵ درصد از نرخ هش جهانی را از آوریل ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده است.

در سال ۲۰۱۸ تخمین زده شد که ۸۰٪ از ماینرهای چینی برای فصل بارندگی از سایر مناطق کشور به سیچوان مهاجرت می‌کنند. داده‌های CoinShares که در دسامبر ۲۰۱۹ منتشر شد نشان می‌دهد که  ۵۴ درصد از فعالیت‌های استخراج جهانی به سیچوان متعلق است.

هلر همچنین داده‌هایی را برای تخمین تعدیل مشکل بعدی استخراج بیت کوین در پایان این هفته به اشتراک گذاشت که شاهد کاهش بین ۷.۴ تا ۸.۸ درصد خواهد بود. اگر دقیق باشد، این رویداد دومین تنظیم منفی بزرگ سال ۲۰۲۰ پس از افت تقریباً ۱۶ درصدی است که در “پنجشنبه سیاه” در مارس رخ داد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41716
دکمه بازگشت به بالا