ایستگاه خبر

کاهش نرخ هش بیت کوین به واسطه مهاجرت فصلی استخراج‌کنندگان در چین

تحلیلگران داده‌های استخراج، کاهش نرخ هش بیت کوین را به پایان فصل مرطوب در سیچوان نسبت می‌دهند که در نتیجه آن بسیاری از استخراجگران به سایر مناطق مهاجرت می‌کنند.

در تاریخ 26 اکتبر، وبلاگ استخراج توماس هلر از بیت کوین (BTC) Hashr8 گزارش داد، همزمان با پایان فصل (براساس پیش بینی‌های هواشناسی)، تقریباً 22 هش‌ریت در ثانیه (EH / s) از قدرت استخراج شبکه بیت کوین کم شده است.

کوین ژانگ از شرکت تابعه Foundry Group Digital Currency متمرکز بر استخراج نیز کاهش 20 EH / s را تخمین زد و خاطرنشان کرد که میانگین هفت روزه برای هش ریت بیت کوین 132.9 EH / s بود در حالی که نرخ هش روزانه به طور همزمان 112.9 EH / s ثبت شد.

Blockchain.com تخمین می‌زند نرخ هش بیت کوین از 151.1 EH / s در 24 اکتبر به 116.3 EH / s روز بعد کاهش یابد.
استان سیچوان یکی از بزرگترین مراکز فعالیت‌های استخراج در جهان است. استخراجگران برای استفاده از برق آبی ارزان در فصل بارندگی به آنجا سرازیر می‌شوند و سپس به همان سرعت از آنجا خارج می‌شوند.

جدیدترین داده‌های شاخص مصرف برق بیت کوین دانشگاه کمبریج (BECI) تخمین می‌زند که این استان 18.5 درصد از نرخ هش جهانی را از آوریل 2020 به خود اختصاص داده است.

در سال 2018 تخمین زده شد که 80٪ از ماینرهای چینی برای فصل بارندگی از سایر مناطق کشور به سیچوان مهاجرت می‌کنند. داده‌های CoinShares که در دسامبر 2019 منتشر شد نشان می‌دهد که  54 درصد از فعالیت‌های استخراج جهانی به سیچوان متعلق است.

هلر همچنین داده‌هایی را برای تخمین تعدیل مشکل بعدی استخراج بیت کوین در پایان این هفته به اشتراک گذاشت که شاهد کاهش بین 7.4 تا 8.8 درصد خواهد بود. اگر دقیق باشد، این رویداد دومین تنظیم منفی بزرگ سال 2020 پس از افت تقریباً 16 درصدی است که در “پنجشنبه سیاه” در مارس رخ داد.

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا