ایستگاه خبر

بانک برزیلی، اولین نهادی که از فضای ابری RippleNet استفاده می‌کند

ریپل، شرکت خدمات پرداخت بلاکچین مستقر در سانفرانسیسکو که ظاهرا بزرگترین شرکت در زمینه‌ی پرداخت در فضای بلاکچین است، به تازگی در راستای ارتقای کارایی سیستم مالی به کمک فناوری بلاکچین، قدم مهمی برداشته است.

بانک Rendimento در کشور برزیل، اولین بانک است که از فناوری بلاکچین فراهم شده توسط ریپل استفاده می‌کند. در دنیای مالی،‌ خدمات دیگری مثل MoneyGram تا کنون بر بستر فضای ابری RippleNet پیاده‌سازی شده‌اند، اما اضافه شدن یک بانک، مشروعیت بیشتری به استفاده از بلاکچین ریپل و به صورت کلی صنعت بلاکچین می‌بخشد.

لوییس آنتونیو ساکو،‌ مدیر عامل این شرکت ریپل در آمریکای لاتین می‌گوید:

“ابتدا، در سال گذشته برنامه‌های خود را برای توسعه‌ اکوسیستم RippleNet در کشور برزیل اعلام کردیم و حالا با اضافه شدن بانک Rendimento به آن، بسیار خوشحالیم که ردپای شرکت را در این منطقه بیش از گذشته مشاهده می‌کنیم. برزیل به رهبری خود در زمینه نوآوری‌های مالی در آمریکای لاتین ادامه می‌دهد و مسیر خوبی برای دیگر کشور‌های این منطقه نشان می‌هد.”

این بانک برزیلی، یکی از فعال‌ترین بانک‌های این کشور، به ویژه در بازار خارجی است. طبیعی است که آن‌ها به این سیستم بلاکچین علاقه دارند، چرا که پرداخت‌های بین مرزی و بین‌المللی بسیار آسان‌تر انجام خواهد شد. بنا بر ادعای ریپل،‌ ۸۰ درصد از مشتریان جدید آن‌ها در RippleNet، استقرار در فضای ابری را انتخاب می‌کنند. با استفاده از آن، اتصال و ارتباط کسب و کار‌های استارت‌آپ‌ به مشتریانشان، به شدت تسهیل خواهد شد.

این یکی از مزایا و قابلیت‌های این سیستم است که بلافاصله مدیر ارشد شرکت Usend، توجه خود را به آن نشان داده و اظهار کرده است:

“برقرای اتصال به فضای ابری RippleNet، به ما این امکان را داده که بتوانیم با تعداد بیشماری از نهاد‌ها و موسسات مالی در سراسر جهان هم‌کاری کنیم. مشتاقیم که برای گسترش خدمات خود، با سایر شرکای تجاری RippleNet آشنا شده و با آن‌ها ادغام شویم.”

https://coiniran.com/?p=39512
دکمه بازگشت به بالا