ایستگاه خبر

افزایش قیمت بیش از ۵۰ درصدی توکن Blockstack به دنبال رونمایی از مکانیزم اجماع PoX

Blockstack، یک بلاک چین وب غیرمتمرکز که بیش از ۷۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است، وایت پیپری برای مکانیزم اجماع جدیدش به نام اثبات انتقال (PoX) منتشر کرد. Muneeb Ali، مدیرعامل این پروژه در گفتگو با Decrypt موفقیت مکانیزم جدید Blockstack و اپلیکیشن‌هایی که روی آن اجرا می‌شود را به رشد بلند مدت بیت کوین وابسته دانست. او معتقد است اینکه ماینرهای بیت کوین یک بار با صرف هزینه‌ی منابع کمیاب و گران‌قیمت مانند برق و توان محاسباتی بیت کوین کسب می‌کنند کافیست و برای استفاده از Blockstack اجماع به روش اثبات انتقال شیوه‌ی مناسب‌تری است.

در حال حاضر بلاک چین اتریوم بزرگ‌ترین میزبان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) است، اما با سرمایه‌ی بازار ۲۳ میلیارد دلاری نسبت به بیت کوین با سرمایه بازار ۱۷۸ میلیارد دلاری حرف زیادی برای گفتن ندارد.

با PoX ماینرها برای تائید تراکنش‌ها بیت کوین سپرده‌گذاری می‌کنند و توکن STX‌ جایزه می‌گیرند. برخی از بیت کوین‌های سپرده‌گذاری شده میان کسانیکه فول نود راه‌اندازی کرده‌اند توزیع می‌شود و بقیه به صندوق توسعه‌دهندگان واریز می‌شود. در صورتی که ارزش توکن STX از بیت کوین بیشتر شود حساب ماینرها تسویه خواهد شد. در صورت از بین رفتن بیت کوین طی سال‌های آتی نیز Blockstack مکانیزم اجماعش را به اثبات کار (PoW) تغییر خواهد داد.

طبق داده‌های coinmarketcap این خبر موجب افزایش قیمت تقریبا ۵۰ درصدی قیمت توکن STX شده است.

Image

https://coiniran.com/?p=36770
دکمه بازگشت به بالا