ایستگاه خبر

ابراز نگرانی مدیرعامل Block.one درمورد سیستم WPS

Brendan Blumer، مدیرعامل و بنیانگذار Block.one، شرکت حامی شبکه‌ی بلاک چینی EOS، نگرانی‌هایش درمورد سیستم Worker Proposal را در توئیتر مطرح کرد. در روزهای اخیر  توسعه‌دهندگان EOS Nation و آزمایشگاه Attic با افشای جزئیاتی درمورد WPS در یوتیوب اعلام کردند به دنبال حمایت از تولیدکنندگان بلاک در EOS هستند. اخیرا در تست نت WPS به دارندگان توکن‌ EOS اجازه داده شده درمورد پروپوزال‌های مالی رای بگیرند و یا پیشنهاد ارائه کنند. پس از یک دوره‌ی رای‌گیری سی روزه سرمایه‌ها از طریق قرارداد هوشمند میان پروپوزال‌های برنده توزیع خواهد شد.

توسعه‌دهندگان WPS فعلا به دنبال حمایت از بیست و یکمین تولید کننده بلاک EOS هستند. بلومر ضمن قدردانی از کسانی که در سیستم پیشنهادات کار می‌کنند نگرانی خود را از تاثیر WPS در شبکه‌ی EOS ابراز کرد و گفت نسبت به بسیاری از پروژه‌های DeFi پیش‌بینی بدی دارد.

او هشدار داد که نظارت تولیدکنندگان بلاک EOS برای تامین مالی پروژه‌ها توسط دارندگان توکن، بدون داشتن بازده دارایی شفاف و قابل اندازه‌گیری ریسک‌های زیادی به همراه دارد. وی از جمله‌ی این ریسک‌ها را باز شدن درهای فساد و بازرسی خارجی به فضای شبکه عنوان کرد.

بلومر در ادامه افزود سیستم WPS ممکن است EOS را از برخی از رسانه‌ها و بلاک چین‌ها دور کند و بنابراین سهم بزرگی از آینده‌ی خود را برای موفقیت WPS به خطر بیندازد. وی افزود:

«من شخصا نگران این ریسک و شرط‌بندی هستم.»

او حمایت خود را از «پروژه‌های خاص» در فضای غیرمتمرکز مالی (DeFi) اعلام کرد و افزود «بدون پایداری، قابلیت اجرا و بازده‌های قابل اندازه‌گیری» بسیاری از پروژه‌های DeFi چشم‌انداز ضعیفی دارند.

‌WPS برای اولین بار در وایت پیپر EOS در سال ۲۰۱۷ آمده بود. کاربرانی که برای انجام پروژه‌ای خواهان بودجه هستند باید ۱۰۰ EOS در WPS به عنوان کارمزد پرداخت کنند و با فرایند رای‌گیری و استانداردهای تخصیص بودجه موافق باشند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37707
دکمه بازگشت به بالا