ایستگاه خبر

شرکت BlockFi به صورت رسمی صندوق امانی بیت کوین را راه‌اندازی کرد

 شرکت BlockFi توانست صندوق امانی بیت کوین خود را به صورت رسمی افتتاح کند. این شرکت اواخر ماه گذشته این صندوق را در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به ثبت رساند.

با این راه‌اندازی، صندوق بیت کوین جدید به فهرست کوتاه اما در حال رشد ابزار سرمایه‌گذاری که دنیای رمز ارز را به سرمایه‌گذاران نهادی متصل می کنند، اضافه شد.

شرکت BlockFi در اعلامیه خود عنوان کرد:

“این صندوق، سهام خود را به صورت خصوصی تخصیص خواهد داد. هدف از این سرمایه‌گذاری نیز این است که ارزش سهام، بازتابی از ارزش بیت کوین منهای مخارج صندوق و دیگر تعهدات باشد. سهام این صندوق در دسترس نهاد ها در سرتاسر جهان خواهد بود. در آینده‌ای نزدیک، سرمایه‌گذاران حقیقی معتبر در آمریکا نیز می‌توانند در این صندوق سرمایه‌گذاری کنند.”

همکاری شرکت BlockFi با شرکت Fidelty

مسئولیت حضانت و نگهداری بیت کوین‌های صندوق سرمایه گذاری شرکت BlockFi بر عهده‌ی شرکت دارایی دیجیتال Fidelty است. این شرکت بازوی سرمایه‌گذاری مبتنی بر رمز ارز شرکت سرمایه‌گذاری Fidelty است. همچنین سایت CoinMetrics قرار است شاخص‌ها و داده‌های قیمتی را برای این صندوق تأمین کند.

بنا بر اعلامیه شرکت BlockFi، آنها یک کارمزد ۱.۷۵ درصدی را برای خود در نظر گرفته است. مدیر ارشد شرکت BlockFi ، زک پرینس، در یک اظهار نظر رسانه‌ای گفت:

“با توجه به سطح فعالیت نهادی در این ماه‌ها و تقاضا برای ابزار سرمایه‌گذاری جدید و حرفه‌ای، زمان‌بندی و موقعیت شناسی صندوق بیت کوین BlockFi عالی به نظر می‌رسد. در همین حال که در تلاش برای گسترش قابلیت دستیابی این صندوق برای معامله‌گران خرد هستیم، انتظار داریم که این محصول بتواند سرمایه‌گذاری همه ‌جانبه را در دارایی‌های دیجیتال تسهیل کند و در نهایت صنعت مالی سنتی را به دنیای رمز ارز متصل کند.”

ماه گذشته، سایت خبری – پژوهشی TheBlockResearch، تلاش‌های این شرکت را در راستای تبدیل شدن به یک بانک نوین در فضای رمز ارز، توصیف کرد. شرکت BlockFi توانست در سال ۲۰۲۰ حدود صد میلیون درآمد را به دست آورد و اغلب آن حاصل از کسب و کار وام و دیگر خدمات مالی بوده است.

|| بیشتر بخوانیم: توکن بت (BAT) یا همان بیسیک اتنشن توکن چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=43694
دکمه بازگشت به بالا