بلاکچینمقالات بلاکچین

تمرکز زدایی در بازار انرژی های تجدید پذیر با استفاده از بلاک چین

بلاک چین و انرژی تجدید پذیر و تلفیق این دو به عنوان ایده ای هوشمندانه و دارای پتانسیل حل مشکلات بازار انرژی، آیا این ایده عملی خواهد شد؟

مقاله حاضر به بررسی انرژی تجدید پذیر و بلاک چین پرداخته و در ابتدا بیان می شود که انرژی تجدید پذیر و بلاک چین دو موضوع مهم بوده که با تلفیق آنها می شود بسیاری از مشکلات موجود در بازار های انرژی امروزه را حل و فصل کرد. به عنوان مثال به پروژه ای در بروکلین اشاره می شود که  با استفاده از اپلیکیشن های بلاک چینی، خرید و فروش الکتریسیته را در بین افراد امکان پذیر کرده است.

index
blockchain-vs-renewable energy

اهمیت انرژی های تجدید پذیر

در ادامه به تشریح و بیان اهمیت انرژی های تجدید پذیر مانند باد، نور خورشید و غیره که تمام شدنی نبوده و در تمام مناطق جغرافیایی توزیع شده اند، می پردازیم. سپس فناوری بلاک چین به طور مختصر شرح داده شده و سپس به بحث تمرکز زدایی در بازار انرژی با استفاده از فناوری بلاک چین مورد بحث قرار می گیرد.

اهمیت انرژی های تجدید پذیر
Source

توکنی کردن انرژی

به دنبال آن از ایده ی توکنی کردن انرژی صحبت می شود و ابراز می گردد که این امر خرید و فروش مستقیم بین تولید کننده و مصرف کننده را امکان پذیر ساخته و نیز سبب می شود که شرکت های تولید انرژی بتوانند سرمایه جمع آوری کنند. پس از آن از راه حل های بلاک چینی به عنوان روشی معتبر برای ردیابی انرژی یاد می شود و بیان می گردد که بلاک چین زمینه مشارکت تولید کننده های خرد را در بازار فراهم کرده و رقابت را در این عرصه افزایش می دهد.

ناکارآمدی روش های سنتی

همچنین در این مقاله به ناکارآمدی و عملکرد خطی سیستم های سنتی اشاره می شود و از بلاک چین به عنوان گره گشای مشکلات تعبیر می گردد. به دنبال آن قرارداد های هوشمند معرفی می شود و نقش کمکی این قرارداد ها به بلاک چین ذکر می گردد. سپس چند نمونه از اقدامات عملی در زمینه تلفیق بلاک چین و انرژی تجدید شدنی در سنگاپور، بریتانیا و غیره مورد بحث قرار می گیرد و در پایان نیز پنج روش بلاک چینی برای بهبود وضعیت بازار های انرژی پیشنهاد می شود.

[googlepdf url=”https://coiniran.com/wp-content/uploads/2018/08/blockchain-vs-renewable-energy.pdf” download=”دانلود” width=”۱۰۰%” height=”۱۲۰۰″]

شما این ایده را چطور می بینید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

توجه!

دیدگاه های ارائه شده در این مقاله مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.

https://coiniran.com/?p=23236
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرشاد
فرشاد
5 سال قبل

بی نظیر به نظر میرسه این انرژی کوین و اگه با بلاک چین هم کار کنه که بی شک بیت کوین رو کنار میزنه (ممنون از مطالب خوبتون)

دکمه بازگشت به بالا
1
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x