ایستگاه خبر

با بلاک‌چین و هوش مصنوعی می‌توان به جنگ کرونا رفت

یک استاد دانشگاه در هنگ کنگ ادعا می‌کند که با استفاده از استراتژی‌های مبتنی بر فناوری‌ بلاک‌چین و هوش مصنوعی می‌توان به جنگ اپیدمی ویروس کرونا رفت.

به گزارش کوین‌تلگراف، آقای جانستون Johnstone مدیر اجرایی دپارتمان حقوق ( قضایی و اداری) دانشگاه هنگ کنگ در مجله اینترنتی دانشکده حقوق آکسفورد مطلبی منتشر کرده است با این عنوان که معضل ویروس کرونا را باید فراخوانی برای ایجاد یک ارتش تکنولوژی محوردانست.

گزارش آقای جانستون با اشاره به پتانسیل بلاک‌چین برای جمع آوری و توزیع کمک‌های مردمی در مواقع بحرانی مثل بحران قرنطینه ۶ میلیون نفری در چین آغاز می‌شود.

در چین کمک‌های مردمی توسط ۵ موسسه معرفی شده از سوی دولت چین توزیع می‌شود، با وجود اینکه قانون حق ایجاد موسسات خیریه خصوصی را نیز مد نظر قرار داده است. جانستون  ادعا می‌کند که ناکارآمدی نهادهای دولتی در توزیع موثر کمک‌های مردمی مشکل را پیچیده تر کرده است. او فکر می‌کند که با ورود صنایع فناوری محور به جای دولت‌ها در مدیریت کمک‌های مردمی می‌توان نتایج بهتری گرفت.

شرکت‌های چینی مثل علی بابا و  SF Express تجربه استفاده از فناوری بلاک‌چین را بارها داشته اند. آنها می‌توانند با ورود به مسئله  به جای دولت مرکزی مشکل را حل کنند. استفاده از بلاک‌چین و هوش مصنوعی اعتماد به سیستم را افزایش می‌دهد و اطلاعات دقیقی جمع آوری می‌کند که بسیار حائظ اهمیت هستند.

برای مطالعه متن کامل گزارش فوق در مجله حقوق دانشگاه آکسفورد کلیک کنید.

https://coiniran.com/?p=36747
دکمه بازگشت به بالا