ایستگاه خبر

شرکت‌ها و پروژه‌های بلاک‌چینی که باید در سال ۲۰۲۰ آن‌ها را رصد کنید

صنعت رمزارز در سال ۲۰۱۹ مراحل بسیار مهمی را گذراند: بیت‌کوین با بیش از ۴۰۰ هزار تراکنش،‌ ده‌ساله شد، فیس‌بوک از لیبرا رونمایی کرد و کل ارزش بازار رمز‌رز‌ها ۵۱ درصد رشد کرد. به گزارش IBT، چندین پروژه‌ی رمزارزی در سال ۲۰۱۹ کلید خورده‌اند که انتظار داریم درسال جاری بتوانند سهم قابل‌توجهی را از بازار کسب کنند.

Skrill

به عنوان بخشی از گروه Paysafe که سالانه بیش از ۱.۹ میلیارد دلار درآمد دارد، یکی از بازیگران اصلی در حوزه‌ی پرداخت آنلاین به حساب می‌آید که انتقال پول و پرداخت خدمات بین‌المللی را در بین حدود ۲۰۰ کشور تسهیل می‌کند. کاربران این پلت‌فرم با استفاده از کیف پول الکترونیکی خود می‌توانند ۴۰ ارز فیات را به رمز‌ارز‌هایی مانند بیت‌کوین، بیت‌کوین کش، اتریوم و XRP تبدیل کنند. آن‌ها می‌توانند ارز‌های مجازی خود را هر زمان که بخواهند، بفروشند و یا آن‌ها را به آلت‌کوین تبدیل کنند.

Waves

این پلت‌فرم مجموعه‌ی ابزار برای توسعه‌ی برنامه‌های وب ۳.۰ و راه‌حل‌های غیرمتمرکز سفارشی برای امور مالی غیرمتمرکز ارائه می‌دهد که توان عملیاتی بالایی دارد و در جهت یک دولت از نوع سازمان خودگردان غیرمتمرکز که تصمیم‌گیری در آن بر بلاک‌چین ذخیره می‌شود، است. Waves، اخیراً خبر راه اندازی سهام غیرمتمرکز را اعلام کرده که به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های دیجیتالی خود را تبدیل به سهام و از وثیقه، درآمدی غیرفعال کسب کنند.

Simplex

سیمپلکس یک دروازه‌ی پرداخت فیات به رمز‌ارز است که ریل‌های آن توسط صرافی‌های بزرگ همچون بایننس، OKEx، Huobi، BitMart و Poloniex استفاده شده‌اند. این شرکت مالیِ دارای مجوز از اتحادیه‌ی اروپا، اتصال اصلی بین پول فیات و رمز‌ارز است و مشریان با آن می‌توانند برای خرید رمز ارز‌های مختلف با استفاده از ۱۹ ارز فیات معروف پرداخت کنند. با توجه به شراکت اخیرش با شبکه‌ی سلسیوس و گسترش پشتیبانی از ارز‌های فیات و رمز‌ارز‌ها و همچنین امضای توافق با یک ارائه‌‌دهنده‌ی خدمات پرداخت به نام BitPay، این شرکت نقش خود را در پذیرش گسترده‌ی رمز‌ارز‌ها به خوبی ایفا می‌کند.

ILCoin

این پروژه‌ی بلاک‌چینی برای حل جدی‌ترین مشکل بلاک‌چین‌های فعلی یعنی مقیاس‌پذیری ایجاد شده و پروتکل آن به نام RIFT، دست‌یابی به سرعت ۲۳ میلیون تراکنش به ازای هر بلوک را ممکن کرده که ۱۰ برابر سریع‌تر از ویزا است. همچنین با تضمین سطح بالایی از امنیت، راه حلهای ذخیره سازی زنجیره ای مؤثر و مطمئن را برای مشاغل ارائه می دهد. سیستم بلاک‌چین ابری غیرمتمرکز، ذخیره سازی داده های زنجیره ای را فراهم می کند که با پروتکل زنجیره فرماندهی مقاوم در برابر کوانتوم (SHA-256) تضمین و اداره می شود. همه اینها باعث می شود که این پروژهُ مناسب برای استقرار بازی ها ، ماژول های پرداخت و سایر DApp‌ها در سال ۲۰۲۰ باشد.

Plutus

 Plutus با ارائه‌ی یک سیستم قابل‌اعتماد برای پرداخت‌های رمزنگاری‌شده در زندگی واقعی، اعتماد جامعه‌ی رمزنگاری را به دست آورده است. به منظور دست‌یابی به این هدف، یک حساب بانکی مجازی رایگان ارائه می‌دهد که دارای ویژگی‌های مشترکی مانند شماره حساب اروپایی IBAN و همچنین کارت ویزای بدون تماس است. این پروژه با یک برنامه تلفن همراه، مدیریت آسان پول را میسر و دنیای دارایی‌های دیجیتال را با ارزهای سنتی ترکیب می‌کند، یعنی کاربران، هم ارز فیات و هم رمز‌ارز را در حساب Plutus خود ذخیره می‌کنند. این پلتفرم می‌خواهد ویژگی‌هایی را در سال ۲۰۲۰ اضافه کند، مانند برخی از مشارکت‌های کلیدی با شرکت‌هایی مانند AirBnb و Skyscanner برای ارائه پشتوانه‌ی رمز‌ارز و پشتوانه نقدی.

Wirex

این پلت‌فرم به مشتریان اجازه می‌دهد که از پول خود به روش خود استفاده کنند و با اتصال اکوسیستم های دیجیتال سنتی و جدید در یک بستر پرداخت بدون مرز، جایگزینی را برای موسسات مالی سنتی فراهم و مشتریان شرکت‌ها با استفاده از ارزهای سنتی و رمزارز، به خرید، تبادل و پرداخت بپردازند. ویرکس اولین شرکتی بود که یک کارت اعتباری ویزای بدون تماس را معرفی کرد که کاربران با آن، رمز‌ارز خود را در هر جایی که ویزا قابل‌قبول است، تبادل و خرج می‌کنند. این شرکت بیش از ۳ میلیون مشتری در سطح ۱۳۰ کشور دارد و تا به امروز حدودا معادل ۲.۶ میلیارد دلار تراکنش را ثبت کرده است.

SINOVATE

این شرکت مدعی است یک سیستم دولت الکترونیک منحصر‌به‌فرد (RSV) ساخته که حق رأی را برای دارندگان عمده کوین صادر می‌کند. در آینده، ذخیره‌سازی اطلاعات غیر‌قابل‌تحریف (IDS)، ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز را با هزینه‌ی کم و امنیت بالا در یک سطح تضمین‌شده فراهم خواهد کرد. خلق دارایی‌های چند‌گانه بر SIN InfiniteChain، اثبات یک‌پارچگی، اجماع هیبریدی سه‌گانه، همگی نوآوری‌هایی در افق این شرکت هستند.

به لطف پروژه‌هایی همچون موارد ذکر‌شده در اینجا، هیچ‌گاه یک هفته‌ی کسل‌کننده در دنیای بلاک‌چین وجود نداشته است. انتظار می‌رود که این پروژه‌ها در سال جاری سهم زیادی از بازار را به نفع خود اختصاص دهند.

https://coiniran.com/?p=37328
دکمه بازگشت به بالا