ایستگاه خبر

۵۰ شرکت بزرگ جهان در زمینه بلاک چین و میزان سرمایه گذاری آن ها

بزرگترین شرکت های جهان در حال تحقیق در مورد فناوری بلاک چین و اندیشیدن به استفاده از این فناوری در امور داخلی خود هستند. با ما همراه باشید.

بزرگترین شرکت های جهان در حال تحقیق در مورد بلاک چین؛ نوآوری فناوری بلاک چین به شیوه های متعددی خود را نشان می دهد. به دلیل مزایای فوق العاده ی بلاک چین، تعدادی از بزرگترین شرکت های (سهامی عام- public) جهان تحقیق در باره این فناوری را آغاز کرده اند. در واقع، نگاهی دقیق تر به لیست امسال Global 2000 سازمان Forbes در مورد بزرگترین شرکت های سهامی جهان، نشان می دهد که نه تنها همه ده شرکت بزرگ در حال تحقیق در زمینه بلاک چین هستند بلکه حداقل ۵۰ تا از بزرگترین نام های موجود در این لیست همگی فعالیت هایی مهم در مورد این فناوری که اولین بار توسط بیت کوین معرفی شد، انجام داده اند.

۱- شرکت American Express به اختصار AXP

مکان: ایالات متحده

فروش: ۳۷.۶۵ میلیارد دلار

این شرکت در لیست امسال Global 2000 در رده ۱۱۹ بود و این شرکت بزرگ اعتباری، در حال آزمایش شیوه ای برای استفاده از بلاک چین جهت دادن قدرت بیشتر به فروشندگان در مورد پاداش های عضویت می باشد.

شرکت های بزرگ جهان در حال تحقیق در مورد بلاک چین و اعمال آن
blockchain-in-big-companies

۲- Banco Bibao Vizcaya Argentaria

مکان: اسپانیا

فروش: ۲۹.۲۴ میلیارد دلار

این بانک در لیست Global 2000 در رده ۱۱۶ قرار دارد و اعلام کرده که یک وام سازمانی ۷۵ میلیون یورویی را با استفاده از اتریوم و Hyperledger Fabric (یک چارچوب بلاک چینی برای توسعه دیگر بلاک چین ها) به اتمام رسانده است.

۳- گروه مالی Mizuho

مکان: ژاپن

فروش: ۲۹.۷۳ میلیارد دلار

از اوایل کار نقش پیشگامی در گستره وسیعی از پروژه های بلاک چینی داشته و در لیست Global 2000 در رده ۱۱۴ قرار دارد. بنا به گزارش CoinDesk، امسال مسئول بخش بلاک چین این شرکت آنجا را ترک کرده که این امر برای شرکت گران تمام شده است.

۴- BHB Billiton Limited

مکان: استرالیا

فروش: ۴۱.۲۳ میلیارد دلار

اغلب، بزرگترین شرکت معدنی جهان نامیده می شود و در لیست مذکور در رده ۱۰۸ قرار داشت. این شرکت در حال تحقیق در مورد این است که چگونه بلاک چین می تواند زنجیره تامین این شرکت را بهبود بخشد.

۵- سازمان Oracle به اختصار ORCL

مکان: ایالات متحده

فروش: ۳۹.۴۷ میلیارد دلار

از زمان پیوستن به Hyperledger Fabric در ۲۰۱۷، صد و هفتمین شرکت بزرگ جهان در لیست Global 2000 بوده است و در حال آماده سازی برای راه اندازی پلتفرم بلاک چین سازمانی خود می باشد.

۶- Tencent Holdings ltd

مکان: چین

فروش: ۳۵.۲۷ میلیارد دلار

اوایل امسال این شرکت در رده ۱۰۵ قرار داشت و اعلام نموده که در حال کار با دفتر مالیات ایالت Shenzhen می باشد تا به تحقیق در مورد بلاک چین و مالیات بپردازند.

۷- گروه AIA

مکان: هنگ کنگ

فروش: ۳۱.۹۲ میلیارد دلار

رتبه ۹۳ را در لیست مذکور از آن خود کرده و این شرکت که غول صنعت بیمه است، سال گذشته یک پلتفرم بانک-بیمه را با استفاده از Hyperledger Fabric اعلام کرد که حال نیز مشغول اجرای تسریع گر بلاک چینی خود است.

۸- Alibaba Group Holding ltd

مکان: چین

فروش: ۳۷.۸۷ میلیارد دلار

در رده ۸۱ لیست قرار دارد. این غول تجارت الکترونیک یک زنجیره تامین غذا را هدایت می کند و قصد دارد که بخشی از سرمایه گذاری ۱۴ میلیارد دلاری سری A (Series A) بلاک چین را انجام دهد.

شرکت های بزرگ جهان در حال تحقیق در مورد بلاک چین و اعمال آن
blockchain-in-big-companies

۹- Metlife, Inc

مکان: ایالات متحده

فروش: ۶۴.۰۸ میلیارد دلار

این غول بیمه در رده ۷۸ جای دارد و در همکاری با IBM و شرکت فناوری بیمه Majesco، در حال ساخت یک پلتفرم بلاک چینی برای بیمه هستند.

۱۰- Facebook, Inc به اختصار FB

مکان: ایالات متحده

فروش: ۴۴.۵۹ میلیارد دلار

مدیر عامل هفتاد و هفتمین شرکت بزرگ در لیست Global 2000، Mark Zuckerberg توضیح داد که شرکتش قصد دارد به تحقیق در مورد بلاک چین در تعدادی از موارد کاربردی بپردازد.

۱۱- Prudential Financial به اختصار PRU

مکان: ایالات متحده

فروش: ۶۱.۱۳ میلیارد دلار

عمدتا در پشت صحنه کار می کند و این غول مالی در لیست ذکر شده رتبه ۷۳ را دارد و حامی گروه Influential Digital Currency می باشد.

۱۲- شرکت Walt Disney به اختصار DIS

مکان: ایالات متحده

فروش: ۵۶.۸۳ میلیارد دلار

بعد از اینکه این غول سرگرمی، راه حل بلاک چین درونی خود را (Dragonchain) کنار گذاشت، کارمندان خود را از استارت آپ جدا کردند تا پلتفرم را به حالت تجاری در بیاورند.

شرکت های بزرگ جهان در حال تحقیق در مورد بلاک چین و اعمال آن
blockchain-in-big-companies

۱۳- IBM

مکان: ایالات متحده

فروش: ۸۰.۰۶ میلیارد دلار

این غول کامپیوتر در لیست مذکور در رده ۶۷ جای دارد و Hyperledger Fabric محبوب را به حالت متن باز (open source) در آورده است. این شرکت نیروی محرک تعداد زیادی از پیشگامان بلاک چین است.

۱۴- شرکت Ford Moto

مکان: ایالات متحده

فروش: ۱۵۹.۵۹ میلیارد دلار

این غول صنعت اتومبیل در لیست مذکور در رده ۶۷ قرار دارد و در همکاری با طرف های دیگر، یک گروه تحقیقی بلاک چینی را برای صنعت اتومبیل راه اندازی کرده است. این شرکت دارای امتیاز نامه در زمینه کنترل ترافیک است.

۱۵- Prudential

مکان: بریتانیا

فروش: ۱۱۱.۴۸ میلیارد دلار

این شرکت با رتبه ۶۶، در مشارکت با سازمان مخابراتی StarHub سنگاپور، یک پلتفرم تجاری مبتنی بر بلاک چین را برای کسب و کار های کوچک راه اندازی کرده است.

۱۶- Intesa Sanpaolo

مکان: ایتالیا

فروش: ۴۲.۵۲ میلیارد دلار

در لیست مذکور رتبه ۶۱ را دارد. این بانک ایتالیایی در زمینه استفاده از بلاک چین عمومی یک طلایه دار بوده و از بیت کوین در سوابق timestamp و از اتریوم در ماخوذات استفاده کرده است.

۱۷- Goldman Sachs Group Inc

مکان: ایالات متحده

فروش: ۴۳.۶۹ میلیارد دلار

این بانک قصد دارد که جایگاه معامله بیت کوین خود را افتتاح کند. رتبه در لیست، ۶۰ است

۱۸- ING Group

مکان: هلند

فروش: ۵۶.۵۸ میلیارد دلار

این گروه با رتبه ۵۶ راه حل های نرم افزاری متن باز را طراحی کرده که به محافظت از هویت کاربران کمک می کند.

۱۹- Amazon.com

مکان: ایالات متحده

فروش: ۱۹۳.۱۹ میلیارد دلار

این غول تجارت الکترونیک در لیست مذکور رتبه ۵۳ را دارد و ارائه دهنده ادغام های ابری برای تعدادی از بلاک چین ها بوده و اخیرا با استارت آپ اتریومی Consensys شروع به همکاری کرده است.

شرکت های بزرگ جهان در حال تحقیق در مورد بلاک چین و اعمال آن
blockchain-in-big-companies

۲۰- Siemens AG

مکان: آلمان

فروش: ۹۴.۴۷ میلیارد دلار

این غول صنعتی در لیست مذکور در رتبه ۵۱ قرار دارد و در LO3 که یک استارت آپ انرژی بلاک چین است، سرمایه گذاری نموده. این استارت آپ می خواهد به همسایگان کمک کند که انرژی خورشیدی را مستقیما با همدیگر خرید و فروش کنند.

۲۱- Morgan Stanley

مکان: ایالات متحده

فروش: ۴۵.۵۹ میلیارد دلار

این شرکت با شماره ۵۰ در لیست مذکور، علاوه بر تصفیه قرارداد های آتی بیت کوین برای مشتریانش، گزارشی را نیز در مورد تاثیرات منفی استخراج بیت کوین بر محیط زیست بیرون داده است.

۲۲- سازمان Intel

مکان: ایالات متحده

فروش: ۶۴.۰۳ میلیارد دلار

از زمان مشارکت پلتفرم بلاک چینی Sawtooth با کنسرسیوم Hyperledger، این غول کامپیوتر که در رده ۴۹ لیست Global 2000 قرار دارد، متمرکز بر این موضوع شده که سخت افزار ها چگونه می توانند به بلاک چین کمک کنند.

۲۳- Nestle

مکان: سوئیس

فروش: ۹۱.۲۳ میلیارد دلار

این غول صنعت غذا با رتبه ۴۸ حالا بخشی از کنسرسیومی است که با IBM کار می کند و هدف آنها از میان برداشتن واسطه های غیر ضروری در زمینه حمل کالا می باشد.

۲۴- Sberbank

مکان: روسیه

فروش: ۴۶.۳۳ میلیارد دلار

بر طبق لیست مذکور چهل و هفتمین شرکت بزرگ جهان است که یک لابراتوار بلاک چینی را در ۲۰۱۷ راه اندازی کرد و در حال کار با بخش سپرده گذاری اوراق بهادار روسیه است تا در زمینه اوراق قرضه سازمانی بلاک چینی تحقیق کند.

۲۵- Pfizer به اختصار PEF

مکان: ایالات متحده

فروش: ۵۲.۶۷ میلیارد دلار

در لیست مذکور در رده ۴۴ قرار دارد. این غول صنعت دارو در مراحل اولیه یک پروژه با استارت آپ Chronicled در زمینه زنجیره های تامین است.

۲۶- Royal Bank of Canada

مکان: کانادا

فروش: ۴۰.۴۹ میلیارد دلار

علاوه بر تحقیق در تعدادی از راه حل های بلاک چینی، این بانک که در رده ۴۲ لیست مذکور است، در اوایل امسال یک امتیاز نامه برای امتیازات اعتباری خودکار را ثبت کرد.

۲۷- Anheuser-Busch InBev

مکان: بلژیک

فروش: ۵۶.۳۶ میلیارد دلار

با کسب رده ۴۲، این شرکت که سازنده Budweiser است اعلام کرد که بر روی یک پلتفرم بلاک چینی کار می کند که هدف آن تسهیل تدارکات باربری می باشد.

۲۸- گروه Mitsubishi UFJ Financial

مکان: ژاپن

فروش: ۵۱.۷۶ میلیارد دلار

در رده ۳۷ جای گرفته. این شرکت در ۲۰۱۷ به شبکه پرداخت های ریپل پیوست و قصد دارد که با همکاری طرف های دیگر راه حل بلاک چینی خود را سال آینده راه اندازی کند.

۲۹- سازمان Comcast

مکان: ایالات متحده

فروش: ۸۶.۸۵ میلیارد دلار

این غول مخابرات در رده ۳۴ قرار دارد و از سازمان Boldstart Ventures که در استارت آپ های بلاک چینی اقتصادی سرمایه گذاری می کند، حمایت به عمل آورده است.

۳۰- گروه AXA

مکان: فرانسه

فروش: ۱۴۹.۹ میلیارد دلار

در لیست مذکور در رده ۳۳ است. این غول صنعت بیمه، پلتفرم قرارداد های هوشمند خود به نام Fizzy را با استفاده از اتریوم راه اندازی کرد تا به طور خودکار، پرداختی ها در زمینه بیمه پرواز را اجرا کند.

۳۱- Banco Santander

مکان: اسپانیا

فروش: ۵۶.۰۷ میلیارد دلار

در Ripple و Digital Asset Holdings سرمایه گذاری کرده و یک اپلیکیشن پرداختی را با استفاده از فناوری ریپل راه اندازی کرده است. رده ۳۱

شرکت های بزرگ جهان در حال تحقیق در مورد بلاک چین و اعمال آن
blockchain-in-big-companies

۳۲- Daimler

مکان: آلمان

فروش: ۱۹۳.۲۲ میلیارد دلار

از سال گذشته که اوراق قرضه سازمانی ۱۰۰ میلیون یورویی را با استفاده از اتریوم صادر کرد، این شرکت که سازنده Mercedez-Benz است و در لیست مذکور در رتبه ۲۹ قرار دارد، شروع به آزمایش رمز ارز خود کرده است.

۳۳- Walmart

مکان: ایالات متحده

فروش: ۵۰۰.۳۴ میلیارد دلار

به عنوان یک نمونه اولیه که Hyperledger Fabric را در زمینه تامین گوشت خوک مورد استفاده قرار داده، این شرکت که در لیست مذکور در رده ۲۴ است، کار بلاک چینی خود را به زمینه دیگر زنجیره های تامین گسترش داده است.

۳۴- Alphabet Inc

مکان: ایالات متحده

فروش: ۱۱۷.۸۸ میلیارد دلار

علاوه بر تعدادی از سرمایه گذاری های بلاک چینی، این غول جستجو (search) که در لیست مذکور رتبه ۲۳ دارد، در حال کار کردن بر روی پروژه های بلاک چینی خود می باشد.

۳۵- Allianz

مکان: آلمان

فروش: ۱۲۲.۵۵ میلیارد دلار

علاوه بر ساخت یک نمونه اولیه برای خود-بیمه گری، این غول صنعت بیمه که در لیست مذکور در رده ۲۲ می باشد، در حال تحقیق بر روی توکنی برای انتقال ارزش است.

۳۶- سازمان Microsoft

مکان: ایالات متحده

فروش: ۱۰۳.۳۱ میلیارد دلار

در لیست مذکور در رده ۲۰ جای داده شده است. این غول نرم افزار جزو اولین هایی بود که خدمات بلاک چین را به صورت پول در آورد و حال نیز با تعدادی از بلاک چین ها از طریق پلتفرم Azure خود کار می کند.

شرکت های بزرگ جهان در حال تحقیق در مورد بلاک چین و اعمال آن
blockchain-in-big-companies

۳۷- BNP Paribas

مکان: فرانسه

فروش: ۱۱۷.۷۷ میلیارد دلار

این بانک فرانسوی با جای گرفتن در رده ۱۹ با چهار سازمان اول حسابداری جهان و سازمان EY کار می کند تا از بلاک چین برای عملکرد های خزانه داخلیش استفاده کند.

۳۸- Samsung Electronics CO

مکان: کره جنوبی

فروش: ۲۲۴.۶۴ میلیارد دلار

در لیست مذکور در رده ۱۴ قرار دارد. این غول لوازم الکترونیک سال گذشته پلتفرم Nexledger خود را برای پیگیری زنجیره های تامین جهانی معرفی کرد.

۳۹- سازمان Toyota Motor

مکان: ژاپن

فروش: ۲۶۵.۱۷ میلیارد دلار

یکی از اعضای بنیان گذار Blockchain Mobility Consortium می باشد. این غول ساختن مصنوعات در حال بررسی این است که چگونه پرداخت های بلاک چینی در زمینه ماشین های خود ران امکان پذیر شود.

۴۰- Royal Dutch Shell

مکان: هلند

فروش: ۳۲۱.۷۷ میلیارد دلار

یکی از سرمایه گذاران در سازمان توسعه بلاک چین یعنی Applied Blockchain می باشد. این غول صنعت نفت همچنین با سازمان BP کار می کند تا یک پلتفرم کالا و انرژی ایجاد نماید.

۴۱- Ping An Insurance

مکان: چین

فروش: ۱۴۱.۶۲ میلیارد دلار

علاوه بر اینکه یکی از اعضای گروه بلاک چینی R3 است، این غول صنعت بیمه در همکاری با دیگر سازمان های بیمه به تفحص در مورد بلاک چین می پردازد.

۴۲- Bank of China

مکان: چین

فروش: ۱۱۸.۱۵ میلیارد دلار

این بانک چینی در مشارکت با Tencent که غول صنعت فناوری است، به آزمایش اپلیکیشن های مالی فناوری بلاک چین می پردازند و تعدادی از امتیاز نامه های مربوطه را در این زمینه کسب کرده است.

۴۳- Apple

مکان: ایالات متحده

فروش: ۲۴۷.۵۳ میلیارد دلار

این غول صنعت کامپیوتر، امتیاز نامه ای را برای استفاده از فناوری بلاک چین در ثبت زمانی داده ها کسب کرده است.

شرکت های بزرگ جهان در حا تحقیق در مورد بلاک چین و اعمال آن
blockchain-in-big-companies

۴۴- Wells Fargo & Company

مکان: ایالات متحده

فروش: ۱۰۲.۰۶ میلیارد دلار

یکی از اعضای زودهنگام کنسرسیوم بلاک چینی R3 بوده است. این بانک برای ایجاد روشی ساده تر در پیگیری وام های مسکن ضامن دار مساعدت می کند.

۴۵- Bank of America

مکان: ایالات متحده

فروش: ۱۰۲.۹۸ میلیارد دلار

یکی از سازمان های پر کار که دارای patent های زیادی در زمینه فناوری بلاک چین است. این غول بانکداری در حال کار برای خودکار سازی ایجاد اعتبار نامه با استفاده از بلاک چین اتریوم است.

۴۶- بانک کشاورزی چین

مکان: چین

فروش: ۱۲۹.۳۴ میلیارد دلار

این بانک دولتی در حال کار بر روی یک شبکه غیر متمرکز برای ارائه وام های کشاورزی بدون ضامن به تاجران تجارت الکترونیک می باشد.

۴۷- Berkshire Hathaway

مکان: ایالات متحده

فروش: ۲۳۵.۱۶ میلیارد دلار

شرکت تابعه Berkshire یعنی BNSF که یک شرکت راه آهن است و شرکت تابعه Richline Group که در زمینه جواهر آلات زیبا فعالیت دارد، در حال تحقیق بر روی بلاک چین برای ساده و موثر کردن زنجیره های تامین خود می باشند.

۴۸- JPMorgan Chase

مکان: ایالات متحده

فروش: ۱۱۸.۱۸ میلیارد دلار

از زمان مشارکت پلتفرم بلاک چینی Quorum با جامعه متن باز، تعدادی از توسعه دهندگان شرکت   JPMorganاز جمله غول اطلاعات HIS Markit علاقه خود را در زمینه بلاک چین ابراز کرده اند.

شرکت های بزرگ جهان در حال تحقیق در مورد بلاک چین و اعمال آن
blockchain-in-big-companies

۴۹- China Construction Bank Corporation

مکان: چین

فروش: ۱۴۳.۲ میلیارد دلار

این شرکت با استفاده از پلتفرم بلاک چینی IBM در صدد ساده و موثر کردن شیوه ای است که بانک ها و شرکت های بیمه بتوانند مشترکا تعدادی از محصولات مالیشان را بفروشند.

۵۰- بانک صنعت و بازرگانی چین

مکان: چین

فروش: ۱۶۵ میلیارد دلار

در امتیاز نامه ای که توسط این شرکت ثبت شده است به توصیف روشی برای استفاده از فناوری بلاک چین جهت تایید مدارک دیجیتال پرداخته شده است که جایگزینی برای یک مقام مرکزی قابل اعتماد باشد.

نظر شما در مورد تحقیقات این شرکت ها چیست؟ آیا سرانجام از بلاک چین به طور اساسی استفاده خواهند کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده، مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.

Source

https://coiniran.com/?p=23485
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x