ایستگاه خبر

هک 200 میلیون دلاری صرافی Bitmart

صرافی رمز ارز Bitmart با انتشار بیانیه‌ای هک شدن پلتفرم خود را تایید کرد، طبق اظهارات موجود تقریبا 200 میلیون دلار از انواع رمز ارزها درجریان این حمله به‌سرقت رفته است. Sheldon Xia، بنیان‌گذار و مدیرعامل Bitmart، بیان داشت که این صرافی تمامی عملیات برداشتی را به‌طور موقت متوقف کرده است. برخی از کاربران توئیتر این رخداد را نتیجه‌ی آسیب‌پذیری امنیتی این صرافی در 5 دسامبر می‌دانند و نارضایتی خود را از کم‌کاری Bitmart برای اطلاع‌رسانی اعلام کردند.

Bitmart درخصوص آسیب‌پذیری مذکور بیانیه‌ای صادر کرد و در آن مدعی شد که یک اشکال بزرگ امنیتی در یکی از کیف‌پول‌های گرم اتریوم و زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) ایجاد شده است. Bitmart خاطرنشان کرد که دارایی‌های موجود در آن دو کیف‌پول تنها درصد اندکی از کل سرمایه‌ی این صرافی را تشکیل داده و امنیت سایر کیف‌پول‌ها را تضمین نمود.

در ساعات اولیه‌ی این حمله، صرافی فوق مقدار دارایی سرقت شده را 150 میلیون دلار اعلام داشت؛ اما طی گزارشی که ازسوی پایگاه تحلیلی-اطلاع‌رسانی بلاکچینی PeckShield منتشر شده است، حجم این مبالغ حدودا 200 میلیون دلار تخمین شده است. براساس فهرستی که ازسوی PeckShield ارائه شده است 100 میلیون دلار از این دارایی‌ها بر بلاک‌چین اتریوم و 96 میلیون دیگر بر زنجیره‌ی هوشمند بایننس بوه است.

طبق مدارکی که از گفتگوی ادمین کانال تلگرامی Bitmart موجود است، این صرافی در ابتدا سعی در انکار سرقت و اتهامات وارده داشته است.

پیشنهاد مطالعه: آیا بیت‌کوین می‌تواند هک شود؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا