ایستگاه خبر

ساخت مزارع استخراج بیت کوین Bitfarms در آرژانتین

Bitfarms شرکت استخراج بیت کوین شناخته‌شده، هفته گذشته اعلام کرد که ساخت یک مزرعه بزرگ استخراج بیت کوین در آرژانتین در حال انجام است. این تأسیسات که برای اسکان ۵۵۰۰۰ دستگاه استخراج بین کوین طراحی شده است، تا سال آینده به پایان می‌رسد. این موضوع نشانه دیگری است که شرکت‌های استخراج به دنبال مناطق جدیدی با شرایط مطلوب‌تر و انرژی ارزان برای مهاجرت هستند، مهاجرت به مکان‌هایی از جمله تگزاس و السالوادور.

ورود Bitfarms به آرژانتین برای استخراج بیت کوین

Bitfarms، یک شرکت استخراج بیت کوین در بورس نزدک نیز لیست شده است، اعلام کرد که ساختن یک مزرعه استخراج بیت کوین در آرژانتین را هفته گذشته آغاز کرده است. این شرکت می‌گوید این تأسیسات قادر خواهد بود هزاران دستگاه استخراج بیت‌ کوین را با برق تأمین شده از طریق قرارداد با یک شرکت برق خصوصی تأمین کند. این مزرعه بیش از ۲۱۰ مگاوات ظرفیت زیرساخت برای این شرکت فراهم می‌کند، که مطابق با آمار، در ماه سپتامبر دارای قدرت استخراج ۱.۴ اگزاش در ثانیه بود. در مورد این ساخت و ساز، امیلیانو گرودزکی، مدیر عامل Bitfarms، اظهار داشت:

تأسیسات جدید ما در آرژانتین، که انتظار می‌رود پس از اتمام بیش از ۵۵۰۰۰ دستگاه استخراج را در خود جای دهد، ظرفیت و جایگاه جهانی ما را در صنعت استخراج تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

گرودزکی خاطرنشان کرد: این تسهیلات به قدرت پردازشی شرکت کمک می‌کند تا پایان سال آینده به هشت اگزاهاش در ثانیه برسد.

شرایط مطلوب آرژانتین

گرودزکی همچنین به دلایلی که این شرکت کشور آرژانتین را انتخاب کرده اشاره کرد. این مزرعه قرار است در انبارهای داخل شرکت نیروگاه تأمین‌کننده انرژی ساخته شود که مکان مناسبی برای Bitfarms ایجاد می‌کند. این شرکت یک قرارداد هشت ساله ۲۱۰ مگاواتی امضا کرد که تأمین برق را با قیمت بسیار پایین تضمین می‌کند. گرودزکی توضیح داد:

برنامه‌ریزی شده است که تأسیسات آرژانتین با استفاده از برق با نرخ جذاب فقط ۲.۲ سنت آمریکا در هر کیلووات ساعت، بیت کوین تولید کند و هزینه استخراج بیت کوین ما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

این تأسیسات در حال حاضر با یک شرکت آرژانتینی به نام مخفف PROA در حال ساخت است، که ساختار برقی مورد نیاز برای تأمین نیروگاه را ایجاد می ‌ند. شرکت Bitfarms تنها یکی از شرکت‌های استخراج بیت کوین است که به دنبال مکان‌های جدیدی است که شرایط مطلوبی را برای توسعه فعالیت‌هایش ارائه می‌دهد. کشور آرژانتین نیز بیشتر به دلیل انرژی فراوان و ارزان آن در برخی از مناطق خاصش در آن لیست قرار دارد. شرکت Bitfarms از این مزیت استفاده کرده و منطقه ای را انتخاب کرد که در آن انرژی زیاد و تقاضا کم است. سایر شرکت ها می‌توانند در آینده نزدیک از این روش استفاده شده توسط Bitfarms پیروی کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=47870
دکمه بازگشت به بالا