ایستگاه خبر

حدود ۴ میلیون بیت کوین در معرض خطر کامپیوترهای کوانتومی هستند!

داستان خطر کامپیوترهای کوانتومی برای بیت کوین مدت‌هاست که جریان دارد و به ویژه با اعلامیه گوگل مبنی بر ساخت ابررایانه‌ی کوانتومی شدت گرفته است. با اینکه به نظر نمی‌رسد کامپیوترهای کوانتومی فعلی تهدیدی برای بیت کوین ایجاد کنند، همچنان خطراتی وجود دارد. به گفته‌ی محققان Deloitte،همه‌ی بیت کوین‌های ارسال شده به کلیدهای عمومی (p2pk) و ارسال شده به هش کلید عمومی (p2pkh) در معرض خطر هستند. آدرس‌های p2pk در اوایل تولد بیت کوین استفاده می‌شده و تخمین زده می‌شود که این آدرس‌ها حاوی حدود ۲ میلیون BTC هستند.

آدرس‌های p2pkh در سال ۲۰۱۰ به وجود آمدند و به آدرس‌های p2pk ترجیح داده می‌شدند. تعداد بیت کوین های موجود در این آدرس‌ها نیز ۲.۵ میلیون عدد تخمین زده شده است. بدین ترتیب، می‌توان گفت بیش از ۴ میلیون BTC در معرض خطر کامپیوترهای موانتومی قرار دارند که میزان بسیار قابل توجهی است.

پس، چگونه می‌توان بیت کوین‌ها را از خطر کامپیوترهای کوانتومی حفظ کرد؟

آدرس‌های جدید p2pkh به نظر ایمن‌تر هستند. کلیدهای عمومی این آدرس‌ها برای عموم آشکار نشده و بنابراین حتی کامپیوترهای کوانتومی هم راهی برای به دست آوردن کلیدهای خصوصی ندارند. انتقال BTC ها به آدرس‌های جدید می‌تواند تا حدود زیادی دارایی شما را از خطر کامپیوترهای کوانتومی حفظ کند.

Source

https://coiniran.com/?p=35726
دکمه بازگشت به بالا