ایستگاه خبر

سه دلیل برای اینکه به آینده قیمت بیت‌کوین در سال 2020 می‌توان خوشبین بود

نیازی نیست یادآوری کنیم که بیت‌کوین در پایین ترین قیمت روند نزولی هفت ماه پیش خود قرار دارد. با این حال نشانه‌های زیادی برای تغییر روند نزولی بیت‌کوین وجود دارد.

همین موقع سال پیش قیمت بیت‌کوین به پایین ترین رقم خود در چند سال گذشته یعنی 3700 دلار رسیده بود. دوره نزولی سختی که از آن به عنوان زمستان رمز ارزها یاد می‌شود. اکنون اما در شرایطی هستیم که با یک افت 10 درصدی، بیت‌کوین با نزدیک شدن به تعطیلات سال نو میلادی در حوالی 6600 دلار معامله می‌شود.

روند نزولی برای بسیاری دردآور بوده است اما نشانه‌های وجود دارد که سرمایه‌گذارن و علاقه‌مندان به رمز ارزها را به بازیابی و شروع روند صعودی در سال 2020 امیدوار کرده است. کارشناسان با اعتماد به نفس بالایی از پایان روند نزولی در سال 2020 سخن می‌گویند. در ادامه به بررسی سه دلیل اصلی برای پایان روند نزولی بیت‌کوین در سال آینده خواهیم پرداخت.

پایان تاثیر دزدی پروژه پانزی PlusToken

تقریبا همه کارشناسان موافقند که پروژه پانزی بزرگ چینی PlusToken که رقمی بالغ بر 2 میلیارد دلار دزدی کرده بود، بر روند نزولی بازار تاثیر داشته است. موسسه تحقیقاتی Chainalysis در گزارش خود تاکید کرده است که این پروژه کلاهبرداری چینی رقمی بالغ بر 3 میلیارد دلار را از بازار رمز ارزها خارج کرده است.  آنها معتقدند که با گذشت زمان و توقف روند خروج این مقدار رمز ارز کلاه برداری شده از بازار می‌توان به تغییر روند نزولی امیدوار بود.

148 روز تا هالوینگ

هالوینگ بیت‌کوین و یا نصف شدن پاداش تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین نیز نباید نادیده گرفته شود. اتفاقی که هر چهار سال یک بار صورت می‌گیرد و تاکنون همواره موجب افزایش قیمت بیت‌کوین شده است. تنها 148 روز تا نصف شدن پاداش استخراج بلاک‌ها در شبکه بیت‌کوین زمان باقی مانده است. این یک سیگنال مثبت است. موافق نیستید؟

ورود نهادها و موسسه‌های مالی بزرگ

افزایش ورود و سرمایه‌گذاری نهادهای مالی در بازار بیت‌کوین نیز می‌تواند نشانه دیگری از تغییر روند نزولی بازار قلمداد شود. سال حاری سامانه معاملات آتی Bakkt شروع به کار کرد. اگرچه تاثیر کوتاه‌مدت مثبتی از ورود این نهادهای مالی به بازار مشاهده نشد، اما با بزرگ تر شدن و افزایش ورود نهادها و سازمان‌های مالی به بازار رمز ارزها که به نظر می‌رسد رد سال آینده با روند افزایشی مواجه شود می‌تواند به افزایش قیمت بیت‌کوین منجرشود.

بیت‌کوین در حال استراحت است. با در نظر گرفتن این نشانه‌ها و توجه به این نکته که در مقایسه با سال گذشته قیمت بیت‌کوین 80 درصد افزایش داشته، به نظر می‌رسد شرایط آنقدرها هم بد نیست. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا به آینده قیمت بیت‌کوین امیدوار هستید؟

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا