ایستگاه خبر

وال‌های بیتکوین در حال فروش به سرمایه‌گذاران نهادی و شرکتی

به نظر می‌رسد که با افزایش فشار عرضه زیر قیمت ۲۰ هزار دلار، وال‌های بیتکوین در حال فروش دارایی خود به سرمایه‌گذاران نهادی و شرکتی هستند.

به گزارش خبرگزاری Cointelegraph، داده‌های منابع مختلف گویاست که با اینکه طی هفته گذشته بیتکوین‌های بیشتری به صرافی‌ها وارد شده اما خریداران عمده همچنان تقاضای بیشتری را نسبت به عرضه ایجاد می‌کنند و مازاد تقاضا جبران نمی‌شود.

ورودی صرافی‌ها و خرید‌های Grayscale

آمارهای سایت تحلیلی Coin98 تأیید می‌کند که شرکت غول سرمایه‌گذاری، Grayscale، دو برابر بیشتر از مقداری که استخراجگران در ماه نوامبر استخراج‌ کرده‌اند، بیتکوین خریده است. وقتی این شرکت در کنار Square و PayPal و دیگر بازیگران شرکتی، بیتکوین‌های بیشتری می‌خرند، افزایش قیمت تنها نتیجه منطقی ناشی از این عدم تعادل در عرضه است.

بیشتر بخوانیم: رقابت شرکت‌ها بر سر خرید بیت کوین، بازگشت Grayscale

این سناریو احتمالا برای ماه دسامبر نیز اتفاق می‌افتد چرا که Grayscale با خرید ۷۰۰۰ بیتکوین در ظرف ۲۴ ساعت، به انباشت بیتکوین‌های تحت مدیریت خود افزوده است. حالا دارایی‌های بیتکوین آن‌ها بیش از ۱۰.۵ میلیارد دلار ارزش دارد.

همزمان، در این هفته بیت کوین با شکستن رکورد قیمتی خود، ۲۰،۰۰۰ دلار را به مبارزه دعوت کرد و با فشار فروش شدیدی مواجه شد. بیتکوین پس از بازگشت به سطح ۱۸۱۰۰ دلار و افزایش یافتن به همسایگی ۱۹ هزار دلار، ظاهرا خود را برای امتحان دیگری آماده می‌کند، اما حرکت‌ها از ناحیه فروش همچنان غیرعادی است.

با وجود دیوار قیمتی فروش در سطح ۲۰ هزار دلار، سرمایه‌گذاران بلندمدت و هولدرهایی که قصد خروج دارند، خریداران معتبری را پیش روی خود می‌بینند. اگر فشار فروش قیمت را پایین نگه داشته، بیتکوین باید راه خود از وال‌ها به سمت خریداران قدرتمند و مشتریان آن‌ها پیدا کند.

از طرف دیگر داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌هایی که یک میلیون دلار بیتکوین را می‌خرند و آن‌ها را از صرافی‌ها خارج می‌کنند به شدت افزایش یافته است.

خبرگزاری CNBC دیروز در گزارشی به این مسأله پرداخت:

“بیتکوین از ۲۰۱۷ تا کنون بیش از ۱۸۰ درصد رشد داشته است و این نشانه‌ای از خرید وسیع سرمایه‌گذاران ثروتمند و خارج کردن بیتکوین‌ها و ذخیره‌سازی آن‌ها در جایی با امنیت بیشتر است.”

https://coiniran.com/?p=42363
دکمه بازگشت به بالا