ایستگاه خبر

بیت کوین هرگز رنگ ثبات را نمی‌بیند؟

با نگاهی دقیق به داده‌های دارندگان بیت کوین در Coin Metrics می‌بینیم که سرمایه‌گذارانی که بین هزار تا یک میلیون بیت کوین (BTC) دارند و اغلب در بازار نهنگ نامیده می‌شوند ۴۲.۱ درصد کل بیت کوین عرضه شده را در اختیار دارند. سهم نهنگ‌ها در اوج قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۷.۹٪ بود. نگرانی اصلی از افزایش تعداد و قدرت نهنگ‌ها، افزایش ریسک دستکاری بازار است. این بازیگران بزرگ به راحتی می‌توانند نوسانات شدید در قیمت ایجاد کنند و معامله‌گران خرده‌پا را محو نمایند. به گفته‌ی Flipside Crypto، تحلیلگر بازار رمز ارزها، تنها حدود ۳.۵ درصد آدرس‌های بیت کوین بصورت هفتگی در بازار معامله انجام می‌دهند.

بطور کلی، ۱۰۰۰ آدرس ۳۴.۸٪ از کل بیت کوین های عرضه شده را کنترل می‌کنند. این رقم در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۴.۴٪ بوده است. همچنین، طبق تحقیق TokenAnalyst در ماه سپتامبر،  ۲۷ میلیون کیف پول کمتر از ۱۰ بیت کوین در اختیار دارند. کل بیت کوینی که در صرافی‌ها نگهداری می‌شود نیز بین ۵ تا ۲۰ درصد تخمین زده می‌شود.

به گفته‌ی Aaron Brown، یکی از نویسندگان Bloomberg Opinion، احتمالا نهنگ‌ها اعتقادی به ایدئولوژی بیت کوین ندارند و بیشتر به دنبال نفع شخصی خود هستند. وی گفت،‌ موجودی ۱۰ تا ۱۰۰ هزار آدرس با بیشترین بیت کوین که احتمالا متعلق به خانواده‌ها و افراد متمول است، در ۱۸ ماه گذشته ۱۰ درصد رشد داشته و به ۱۵ درصد کل بیت کوین های عرضه شده رسیده است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=35435
دکمه بازگشت به بالا