ایستگاه خبر

کارمزد معاملات بیت کوین گرانتر از همیشه

میانگین ​​کارمزدهای معاملات بیت کوین با اختلاف از بالاترین حد خود عبور کرده است، زیرا در زمانی که بیشترین تقاضا برای بیت کوین وجود دارد، قطع شدن برق در چین باعث کاهش تولید بلوک‌ها شده است.

طبق منابع بررسی‌شده کارمزد متوسط در حال حاضر ​​تقریباً ۵۹ دلار است. در سال ۲۰۱۷، در اوج آخرین روند صعودی بیت کوین (BTC)، میانگین کارمزد معاملات فقط ۵۰ دلار بوده است.

این کارمزد بالای معاملات همزمان با مجموعه‌ای از تصادفات در معادن ذغالسنگ چین است که فعالیت مزارع استخراج را در مناطقی متوقف کرده است. طبق داده‌های استخرهای ماینینگ نرخ هش بیت کوین حدود ۲۵ درصد کاهش یافته و به ۱۲۵ هگزاهش در ثانیه رسیده است.

توماس هلر، مدیر ارشد بازرگانی Compass Mining به CoinDesk گفت: «ترکیبی از کمبود ماشین‌های ASIC، افزایش بسیار زیاد قیمت بیت کوین و افت ناگهانی نرخ هش منجر به کند شدن زمان استخراج بلوک‌ها، عقب افتادن معاملات و کارمزدهای بالاتر شده است.»

تأثیر نرخ هش بر معاملات بیت کوین

با کاهش بیش از یک چهارم یا بیشتر میزان نرخ هش بیت کوین و رسیدن سختی استخراج بیت کوین به بالاترین سطح خود، سرعت استخراج به شدت کاهش یافته است و استخراج بلاک‌ها یک ساعت یا بیشتر طول می‌کشد. برای مثال، داده‌ها نشان می‌دهند استخراج یک بلوک دو ساعت طول کشیده است که اتفاقی فوق‌العاده نادر است.

با این سرعت، احتمالاً سختی استخراج بیت کوین در چند روز اول ماه می تنظیم می‌شود. این اقدام خوداصلاحگر میزان سخت یا آسان استخراج شدن بلوک بعدی در بلاکچین بیت کوین را مدیریت می‌کند و به طور معمول هر دو هفته یکبار تغییر می‌کند، یا به بیان دقیق‌تر، بعد از هر ۲،۰۱۶ بلوک.

بیت کوین فقط می تواند سختی خود را در هر دوره تا ۲۵ درصد تنظیم کند، اما گمان می‌رود که بیت کوین برای اصلاح این میزان از کاهش نرخ هش به یک اصلاح ۳۰ درصدی نیاز دارد. اما اگر ماینرهای چینی که دچار مشکلاتی شده‌اند زودتر به شبکه برگردند اصلاحات به این شدت نخواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

توماس هلر، مدیر ارشد بازرگانی Compass Mining گفت: «ما انتظار داریم در روزهای آینده اطلاعات بیشتری در مورد جدول زمانی برای بازگشت ماینرها داشته باشیم. اگر همه چیز به خوبی پیش رود، ممکن است ماشین‌آلات استخراج تا آخر هفته آنلاین باشند.» وی ادامه داد: «بیشتر ماینرهای شین جیانگ منتظرند با شروع فصل بارندگی چین، ماشین‌های خود را به سیچوان منتقل کنند.»

استخراج‌گران F2Pool به CoinDesk گفتند که به طور قطعی نمی‌دانند که این ماینرها از چه زمانی مجدداً آغاز به کار خواهند کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=45242
دکمه بازگشت به بالا