ایستگاه خبر

حجم تراکنش‌های بیت کوین طی هفته‌ی اول ژانویه دو برابر شده است!

طبق گزارشی که توسط شرکت تحقیقات بازار رمز ارز Arcane Research انجام شد نشان می‌دهدحجم معاملات بیت کوین (BTC) در یک هفته بیش از دو برابر شده است. طبق این گزارش معاملات در هفت روز اول سال ۲۰۲۰ حدود ۱۲۶٪ رشد داشته و به مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار در ۸ ژانویه رسیده است. این درحالیست که حجم بازار در اول ژانویه تنها ۱۹۲ میلیون دلار بوده است. محققان همچنین خاطرنشان کردند که شاخص ترس و طمع که از اواسط دسامبر پیوسته در حال افزایش بود در تاریخ ۶ ژانویه سطح خنثی را لمس کرد. این گزارش به افزایش نوسانات بیت کوین از سطح ۳٪ در زمان تهیه‌ی گزارش در کنار قیمت صعودی آن نیز اشاره کرده است.

این محققان همچنین با اشاره به افزایش تنش میان ایران و آمریکا ابراز کردند که این تنش‌ها باعث برگشت همبستگی طلا و بیت کوین به سطحی در آگوست ۲۰۱۶ شد و هر دوی این ابزارها در زمان رویدادهای مهم روند صعودی به خود می‌گیرند. بسیاری از فعالان این حوزه بر این باورند با افزایش تنش‌ها بیت کوین می‌تواند نقش مهمی برای ایرانیان بازی کند.

همچنین، این گزارش خاطرنشان می‌کند تعداد معاملات در هفته‌ی مورد بحث ۵٪ افزایش یافته درحالیکه در دوره‌ی مشابه این افزایش یک چهارم این مقدار بوده است. همچنین کارمزد استخراج‌کنندگان ۴۰ درصد و آدرس‌های فعال نیز ۷.۳۶ درصد افزایش یافته است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36282
دکمه بازگشت به بالا