ایستگاه خبر

مدل انباشت بر جریان (S2F) خبر از بیت‌کوین ۹۸ هزار دلاری می‌دهد!

جدیدترین پیش‌بینی مدل انباشت بر جریان (S2F) مدعی شد در بدترین حالت ممکن، قیمت بیت‌کوین تا ماه نوامبر از ۹۸ هزار دلار عبور خواهد کرد. این خبر باتوجه به تحولات اخیر بازار بسیار خوش‌بینانه به‌نظر می‌رسد.

روش و دقت مدل انباشت بر جریان

خالق مدل S2F که با نام مستعار PlanB شناخته می‌گردد با مقایسه‌ی بیت‌کوین با فلزات گران‌بها همچون طلا و نقره، موفق شده است تا بین ارزش و کمیابی یک دارایی یک رابطه‌ ترسیم کند. مدل انباشت بر جریان از یک فرضیه‌ی اصلی پیروی می‌کند که براساس آن با ثابت بودن تقاضا، هرچه تولید یک محصول آسان‌تر باشد حفظ ارزش آن دشوارتر خواهد بود.

به اعتقاد PlanB تقاضای یک دارایی با اعمال نرخ بهره‌ی منفی از سوی دولت‌های سلطه‌جو، میلیاردرهایی که از آن دارایی برای پوشش ریسک در برابر تورم استفاده می‌کنند و سرمایه‌گذاران سازمانی کنترل می‌گردد. PlanB با ترکیب این داده‌ها، قوانین نظارتی و مشاهدات فراکتال قیمت بیت‌کوین توانسته‌ است مدلی خلق کند که در ۲ سال گذشته نسبتا قابل اعتماد بوده است.

مدل انباشت بر جریان (S2F) خبر از بیت‌کوین 98 هزار دلاری می‌دهد!

مشکلات پیش‌روی بیت‌کوین

بیت‌کوین برای دست‌یابی به قیمت شش رقمی مسیر سختی پیش رو دارد. PlanB علی‌رغم دیدگاه مثبت‌اش مشکلاتی را در چندماه آینده برای بیت‌کوین پیش‌بینی کرده است. وی مدعی شد اکثر این مشکلات ماهیت فاندامنتال داشته که به‌زودی به آنها اشاره خواهد نمود.

شکل‌گیری تقاطع مرگ بیت‌کوین را می‌توان یکی از این نقاط ضعف فاندامنتال قلمداد کرد. تقاطع مرگ (Death Cross) یک الگو در تحلیل تکنیکال است که پتانسیل احتمالی عرضه‌ی بالا و کاهش قیمت‌ها را نشان می‌دهد. تقاطع مرگ هنگامی روی نمودار دیده می‌شود که میانگین متحرک کوتاه‌مدت، میانگین متحرک بلندمدت را قطع کرده و از آن پایین‌‌تر برود.

عموما رایج‌ترین میانگین‌های متحرکی که در این الگو استفاده می‌شوند میانگین‌های متحرک ۵۰ روزه و ۲۰۰ روزه هستند. تقاطع مرگ در پیش‌بینی بعضی از شدیدترین بازارهای خرسی یک قرن گذشته در سال‌های ۱۹۲۹، ۱۹۳۸، ۱۹۷۴، و ۲۰۰۸ موفق و قابل اعتماد عمل کرده است.

PlanB معتقد است سطوح قیمتی بلندمدت دستخوش این نقاط ضعف نشده و بهبود خواهند یافت. لذا دارندگان بیت‌کوین لازم است تا با صبوری هرچه تمام از این بازه‌ی چندماهه عبور کرده و به HODL کردن ایمان داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

Source

https://coiniran.com/?p=46174
دکمه بازگشت به بالا