ایستگاه خبر

انتظارها برای اجرای بروزرسانی Taproot پایان یافت!

بروزرسانی مهم Taproot باهدف ارتقای سطح حریم شخصی و امینت شبکه‌ی بیت‌کوین پس از مدت‌ها انتظار سرانجام فعال شد. Taproot پس از استخراج بلاک شماره‌ی ۷۰۹۶۳۲ بیت‌کوین توسط F2Pool تکمیل و به اجرا درآمد. این نخستین بروزرسانی بزرگ کدهای شبکه‌ی بیت‌کوین پس از معرفی «SegWit» در سال ۲۰۱۷ می‌باشد.

Taproot به‌عنوان یک سافت فورک می‌تواند تراکنش‌‌های امن و سریع‌تری را برای شبکه‌ی بیت‌کوین به ارمغان آورد. سرعت بالای تراکنش‌ها برای بلاک‌چین بسیار مهم است، زیرا از بار پردازشی تراکنش‌ها کاسته و کارمزد آنها را اندکی کم می‌کند.

انتظارها برای اجرای بروزرسانی Taproot پایان یافت!

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد Taproot با امضاهای Schnorr ارتباط تنگاتنگی دارد، Schnorr نوعی امضای دیجیتال است که به‌عنوان جایگزین ساده‌تر و ایمن امضای ECDSA درنظر گرفته می‌شود. با فعال شدن امضای Schnorr یک شاه‌کلید برای تایید چندین تراکنش ایجاد می‌گردد که با ادغام چندین امضای متفاوت می‌تواند در کاهش فضا، داده‌های تولید شده و ارتقای حریم شخصی و امنیت تراکنش‌ها موثر واقع گردد.

ماینرهای بیت‌کوین در آغاز سال جاری با استخراج حداقل ۱۸۱۵ بلاک حمایت خود را از این بروزرسانی اعلام کردند، این امر منجر به تعیین ارتفاع بلاک لازم و برنامه‌ریزی آن برای فعال‌سازی این سافت فورک شد.

پیشنهاد مطالعه: همه چیز درباره سافت فورک سگویت (Segregated Witness) بیت‌کوین

Source

https://coiniran.com/?p=48303
دکمه بازگشت به بالا