ایستگاه خبر

بیتکوین‌های نزد صرافی‌ها به کمترین مقدار خود در دو سال اخیر کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری Decrypt و بنا بر داده‌های سایت Glassnode، تراز بیتکوین‌های نگه‌داری شده در صرافی‌های بزرگ به کمترین مقدار خود از آگوست 2018 رسیده است و اکنون فقط 2.3 میلیون بیتکوین در صرافی‌ها وجود دارد.

مقدار کل بیتکوین‌های صرافی‌ها از سال 2014 به بعد به صورت یکنواخت در حال افزایش بوده است. به عبارت دیگر این مقدار با یک رشد 750 درصدی از 350 هزار بیتکوین به 3 میلیون بیتکوین در ابتدای امسال رسید. از ماه ژانویه امسال این مقدار شروع به کاهش کرد و در ماه آگوست به 2.6 میلیون بیتکوین رسید. در این هفته تعداد کل بیتکوین‌های نزد صرافی با یک کاهش قابل توجه به 2.3 میلیون عدد رسید.

در این مدت با کاهش بیتکوین‌های صرافی‌ها، قیمت بیتکوین عملکرد خوبی داشت. وقتی در سقوط بازار سهام در ماه مارس قیمت آن به کمتر از 4000 دلار رسید، توانست مجددا روند صعودی خود را بازگرداند و به صورت پیوسته‌ای رشد کرد و به بالای 1000 دلار افزایش یافت.

همزمان که تراز بیتکوین در صرافی‌ها کاهش می‌یافت، قیمت بیتکوین بیشتر رشد می‌کرد تا جایی که در این هفته به سطح 19500 دلار رسید. البته رابطه علی میان این دو متغیر وجود ندارد اما به نظر می‌رسد به نوعی با هم مرتبط هستند.

در 24 ساعت گذشته قیمت بیتکوین از 19299 به 17266 دلار کاهش یافت که اثر مهمی در جریان ورودی و خروجی بیتکوین در صرافی‌های بزرگ دارد.

بیشتر بخوانیم:‌ بازده وام ‌دهی دیفای در مقایسه با بازده سرمایه ‌گذاری در طبقات مختلف دارایی‌های سنتی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا