ایستگاه خبر

بیتکوین‌های نزد صرافی‌ها به کمترین مقدار خود در دو سال اخیر کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری Decrypt و بنا بر داده‌های سایت Glassnode، تراز بیتکوین‌های نگه‌داری شده در صرافی‌های بزرگ به کمترین مقدار خود از آگوست ۲۰۱۸ رسیده است و اکنون فقط ۲.۳ میلیون بیتکوین در صرافی‌ها وجود دارد.

مقدار کل بیتکوین‌های صرافی‌ها از سال ۲۰۱۴ به بعد به صورت یکنواخت در حال افزایش بوده است. به عبارت دیگر این مقدار با یک رشد ۷۵۰ درصدی از ۳۵۰ هزار بیتکوین به ۳ میلیون بیتکوین در ابتدای امسال رسید. از ماه ژانویه امسال این مقدار شروع به کاهش کرد و در ماه آگوست به ۲.۶ میلیون بیتکوین رسید. در این هفته تعداد کل بیتکوین‌های نزد صرافی با یک کاهش قابل توجه به ۲.۳ میلیون عدد رسید.

در این مدت با کاهش بیتکوین‌های صرافی‌ها، قیمت بیتکوین عملکرد خوبی داشت. وقتی در سقوط بازار سهام در ماه مارس قیمت آن به کمتر از ۴۰۰۰ دلار رسید، توانست مجددا روند صعودی خود را بازگرداند و به صورت پیوسته‌ای رشد کرد و به بالای ۱۰۰۰ دلار افزایش یافت.

همزمان که تراز بیتکوین در صرافی‌ها کاهش می‌یافت، قیمت بیتکوین بیشتر رشد می‌کرد تا جایی که در این هفته به سطح ۱۹۵۰۰ دلار رسید. البته رابطه علی میان این دو متغیر وجود ندارد اما به نظر می‌رسد به نوعی با هم مرتبط هستند.

در ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیتکوین از ۱۹۲۹۹ به ۱۷۲۶۶ دلار کاهش یافت که اثر مهمی در جریان ورودی و خروجی بیتکوین در صرافی‌های بزرگ دارد.

بیشتر بخوانیم:‌ بازده وام ‌دهی دیفای در مقایسه با بازده سرمایه ‌گذاری در طبقات مختلف دارایی‌های سنتی

https://coiniran.com/?p=42251
دکمه بازگشت به بالا