ایستگاه خبر

حمله با ترافیک جعلی به وب‌سایت‌های منتشرکننده Google’s AdSense

یک باج‌افزار جدید رمز ارزی کاربران Google’s AdSense را مورد هدف قرار داده است.

یک سیستم باج‌افزاری رمز ارزی جدید با ارسال ایمیل به مالکین سایت‌هایی که از بنرهای Google’s AdSense استفاده می‌کنند، از آنها درخواست بیت‌کوین می‌کند.

به گزارش خبرگزاری cryptoglobe و با استناد به گزارش منتشر شده در KrebsonSecurity، این باج‌افزار با تهدیدهای مجرمانه مالکین سایت‌ها و استفاده از  junk traffic و  bot traffic سیستم ضد اسپم و کلاهبرداری خودکار گوگل را حساس می‌کند. با حساس شدن سیستم صد اسپم گوگل، حساب AdSense به خاطر مشکوک شدن به ترافیک‌های جعلی به سایت مشکوک شده و سرویس خود به سایت مورد نظر را قطع خواهد کرد. در این ایمیل برای جلوگیری از ارسال ترافیک‌های جعلی و قطع ارتباط AdSense با سایت مورد هدف، مهاجمیت از مدیران سایت تقاضای دریافت بیت‌کوین می‌کنند.

برنامه AdSense یکی از برنامه‌های گوگل است که به سایت‌ها اجازه می‌دهد برای گوکل تبلیغات کنند و به ازای توجه مخاطبین به تبیلغات خود پول دریافت کنند. یکی از قربانیان این برنامه که خواست ناشناس بماند در رابطه با محتوای ارسالی این ایمیل‌ها نوشته است:

“این اتفاق خواهد افتاد چراکه ما قرار است سایت شما را در دریایی از بات‌های سازنده ترافیک‌های جعلی با هزاران آی پی در گردش غرق کنیم. چیزی که کابوس هر پذیرنده AdSense است.”

گفتنی است که گوگل این تهدید را نمونه یک باج‌افزار کلاسیک معرفی کرده است و وعده داده که ابزارهای مراقبتی به منظور جلوگیری از ترافیک‌های جعلی را در اختیار سایت‌ها قرار خواهد داد.

https://coiniran.com/?p=37006
دکمه بازگشت به بالا