ایستگاه خبر

احیای قیمت بیت کوین پس از سقوط ناشی از کرونا

بهای بیت کوین به سطوح قبل از سقوط ناگهانی در ماه مارس رسیده است. روز گذشته بنابر آمار و ارقام وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ، قیمت بیت کوین به ۷۶۴۱ دلار رسید که حدودا برابر با سطوح قیمتی پیش از سقوط بازار رمزارزها در اواسط ماه مارس است. گفتنی است در حال حاضر، قیمت بیت کوین برابر با ۷۵۸۸ دلار است.

اگر قیمت بیت کوین در همین بازه‌ تثبیت شود، می‌توان نتیجه گرفت که این رمزارز پیشتاز توانسته خود را از مهلکه‌ی بزرگترین سقوط بازارهای مالی طی چند دهه‌ی اخیر در عرض یک ماه، نجات دهد. البته، بحران ویروس کرونا هنوز به پایان نرسیده و ممکن است فراز و نشیب‌های دیگری در راه باشد.

پیش‌تر تصور همگان بر این بود که بیت کوین هرگز از روندهای بازارهای سنتی پیروی نمی‌کند؛ اما سقوط بهای این رمزارز در پنج‌شنبه‌ی سیاه اثبات کرد که این‌گونه نیست. گفتنی است قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۰ با دنباله‌روی از دیگر بازارها از ۷۶۵۰ دلار به ۴۱۰۷ دلار رسید. چند روز پیش از این سقوط بهت‌آور، بیت کوین در محدوده ۹۱۰۰ دلار دادوستد شده بود.

اما نباید از این نکته غافل شد که احتمال دارد افزایش بهای بیت کوین ناشی از به حرکت درآمدن چرخ اقتصاد و کاهش محدودیت‌های حضور در اجتماع باشد.

گلدمن ساکس در روز دوشنبه هفته گذشته نوشته بود:

بانک مرکزی و کنگره‌ی آمریکا دست در دست یکدیگر، اقتصاد را از افتادن در ورطه‌ی سقوطی هولناک نجات دادند. سرمایه‌گذاران نیز رویکرد «بگذارید هر چه می‌خواهد بکند» در قبال بانک مرکزی آمریکا اتخاذ کردند.

ناگفته نماند که بانک مرکزی آمریکا موسوم به فدرال رزرو برای کاهش اثرات سوء ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا ۵ هزار میلیارد دلار به بازارهای مالی و پولی تزریق کرده و نرخ بهره‌ی خود را نیز تا حول و حوش صفر کاهش داده است.

Source

https://coiniran.com/?p=38466
دکمه بازگشت به بالا