ایستگاه خبر

سد ۹۰۰۰ دلاری هم مغلوب ارزش بیتکوین شد

ارزش بیتکوین به دنبال استقبال وال استریت و عموم مردم مرز ۹۰۰۰ دلار را نیز در هم شکست

ارزش بیتکوین

به دلیل تمایل صندوق های پوشش ریسک  (hedge funds) و بازار معاملات یا قرارداد آتی (Future Trades) به پشتیبانی از بیتکوین در سرویس های سرمایه گذاری خود و همچنین به دلیل افزایش آگاهی و سرمایه گذاری مردم در بیتکوین، قیمت این رمزارز امروز سرانجام مرز ۹۰۰۰ دلار را نیز شکست.

مسئله جالب اینجاست که بسیاری از کاربران انجمن BitcoinMarkets در سایت reddit  پیش بینی کرده بودند که ارزش بیتکوین به دلیل تعطیلی بانک ها در زمان برگذاری مراسم جشن شکرگذاری (Thanksgiving) کاهش پیدا خواهد کرد، در حالی که طی هفته اخیر قیمت بیتکوین علیرغم چندین افت تا ۸۰۰۰ دلار و حتی دو افت بزرگ تا ۷۸۰۰ دلار باز با قدرت زیادی به افزایش خود ادامه داد تا به سرعت به رکورد ۹۰۰۰ دلار برسد.

ظاهرا این فقط تلویزیون ها و وسایل الکترونیکی نبودند که بخاطر تخفیف های فوق العاده در جمعه سیاه  (Black Friday) نظر مردم را به خود جذب کرده بودند ; اینطور که به نظر می رسد بسیاری از مردم بخشی از خرید جمعه سیاه خود را به بیتکوین اختصاص دادند و این افزایش سرمایه در بازار بیتکوین باعث شکسته شدن قیمت بیتکوین و ثبت رکورد ۹۰۰۰ دلاری شد، قیمتی که بسیاری به این زودی انتظار آن را نداشتند.

آیا روند افزایش ارزش بیتکوین ادامه خواهد یافت؟

در حالی که از نظر بسیاری از کارشنان اقتصادی سرشناس، افزایش ارزش بیتکوین بیتکوین تنها یک حباب واهی می باشد، ولی  بازار این رمزارز هیچ نشانه ای از نوسانات ناگهانی و بالا پایین شدن های شدید و متداوم از خود نشان نداده است و بعید است که به زودی چنین اتفاقی برای آن بیفتد. یکی از ویژگی های حباب قیمت افزایش ناگهانی قیمت در یک شیب بسیار شدید و کاهش بسیار شدید قیمت، بالافاصله پس از آن است.

هدف بزرگ بعدی که به دلیل ۵ رقمی شدن قیمت، یکی از بزرگ ترین رویاهای طرفداران بیتکوین می باشد، افزایش قیمت آن تا  ۱۰۰۰۰ دلار است.البته ممکن است با خود بگویید که در همین لحظه نیز قیمت ترکیبی بیتکوین و بیتکوین کش بر روی هم بیش از ۱۰۰۰۰ دلار است و به همین خاطر ۵ رقمی شدن بیتکوین چنان دور از ذهن هم نیست. کسانی که تا قبل از تاریخ ۱ آگوست در کیف پول های خود بیتکوین داشتند و در ازای آن به همان مقدار بیتکوین کش دریافت کرده اند، بهتر است از این پس حواسشان را جمع کنند تا قله بعدی قیمت بیتکوین کش را نیز از دست ندهند.

برخی از تحیل گران مانند آقای Tom Lee، بنیانگذار شرکت Fundstrat، حتی قیمت ۱۴۰۰۰ دلاری را نیز برای بیتکوین پیش بینی کرده اند. آقای Lee پیش بینی کرده بود که پس از لغو انشعاب SegWit2x  بسیاری از سرمایه گذاران خرد، بیتکوین های خود را از ترس از دست دادن سرمایه بفروشند و به همین دلیل قیمت بیتکوین شدیدا کاهش پیدا کند. ولی پس از آن دوباره به سیر صعودی خود ادامه خواهد داد. در هنگام تهیه این مقاله قیمت بیتکوین در صرافی GDAX به ۹۳۸۰ دلار رسیده است.

 

https://coiniran.com/?p=16264
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x