ایستگاه خبر

سد 9000 دلاری هم مغلوب ارزش بیتکوین شد

ارزش بیتکوین به دنبال استقبال وال استریت و عموم مردم مرز 9000 دلار را نیز در هم شکست

ارزش بیتکوین

به دلیل تمایل صندوق های پوشش ریسک  (hedge funds) و بازار معاملات یا قرارداد آتی (Future Trades) به پشتیبانی از بیتکوین در سرویس های سرمایه گذاری خود و همچنین به دلیل افزایش آگاهی و سرمایه گذاری مردم در بیتکوین، قیمت این رمزارز امروز سرانجام مرز 9000 دلار را نیز شکست.

مسئله جالب اینجاست که بسیاری از کاربران انجمن BitcoinMarkets در سایت reddit  پیش بینی کرده بودند که ارزش بیتکوین به دلیل تعطیلی بانک ها در زمان برگذاری مراسم جشن شکرگذاری (Thanksgiving) کاهش پیدا خواهد کرد، در حالی که طی هفته اخیر قیمت بیتکوین علیرغم چندین افت تا 8000 دلار و حتی دو افت بزرگ تا 7800 دلار باز با قدرت زیادی به افزایش خود ادامه داد تا به سرعت به رکورد 9000 دلار برسد.

ظاهرا این فقط تلویزیون ها و وسایل الکترونیکی نبودند که بخاطر تخفیف های فوق العاده در جمعه سیاه  (Black Friday) نظر مردم را به خود جذب کرده بودند ; اینطور که به نظر می رسد بسیاری از مردم بخشی از خرید جمعه سیاه خود را به بیتکوین اختصاص دادند و این افزایش سرمایه در بازار بیتکوین باعث شکسته شدن قیمت بیتکوین و ثبت رکورد 9000 دلاری شد، قیمتی که بسیاری به این زودی انتظار آن را نداشتند.

آیا روند افزایش ارزش بیتکوین ادامه خواهد یافت؟

در حالی که از نظر بسیاری از کارشنان اقتصادی سرشناس، افزایش ارزش بیتکوین بیتکوین تنها یک حباب واهی می باشد، ولی  بازار این رمزارز هیچ نشانه ای از نوسانات ناگهانی و بالا پایین شدن های شدید و متداوم از خود نشان نداده است و بعید است که به زودی چنین اتفاقی برای آن بیفتد. یکی از ویژگی های حباب قیمت افزایش ناگهانی قیمت در یک شیب بسیار شدید و کاهش بسیار شدید قیمت، بالافاصله پس از آن است.

هدف بزرگ بعدی که به دلیل 5 رقمی شدن قیمت، یکی از بزرگ ترین رویاهای طرفداران بیتکوین می باشد، افزایش قیمت آن تا  10000 دلار است.البته ممکن است با خود بگویید که در همین لحظه نیز قیمت ترکیبی بیتکوین و بیتکوین کش بر روی هم بیش از 10000 دلار است و به همین خاطر 5 رقمی شدن بیتکوین چنان دور از ذهن هم نیست. کسانی که تا قبل از تاریخ 1 آگوست در کیف پول های خود بیتکوین داشتند و در ازای آن به همان مقدار بیتکوین کش دریافت کرده اند، بهتر است از این پس حواسشان را جمع کنند تا قله بعدی قیمت بیتکوین کش را نیز از دست ندهند.

برخی از تحیل گران مانند آقای Tom Lee، بنیانگذار شرکت Fundstrat، حتی قیمت 14000 دلاری را نیز برای بیتکوین پیش بینی کرده اند. آقای Lee پیش بینی کرده بود که پس از لغو انشعاب SegWit2x  بسیاری از سرمایه گذاران خرد، بیتکوین های خود را از ترس از دست دادن سرمایه بفروشند و به همین دلیل قیمت بیتکوین شدیدا کاهش پیدا کند. ولی پس از آن دوباره به سیر صعودی خود ادامه خواهد داد. در هنگام تهیه این مقاله قیمت بیتکوین در صرافی GDAX به 9380 دلار رسیده است.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا