ایستگاه خبر

بیت‌کوین در اوج قیمت سال ۲۰۲۰، آیا باید منتظر ۱۰ هزار دلار بود؟

قیمت بیت‌کوین در آستانه ثبت رکورد در سال ۲۰۲۰ است. با رسیدن به نزدیکی ۹۵۰۰ دلار آیا هدف بعدی ۱۰ هزار دلار خواهد بود؟

قیمت بیت‌کوین به ۹۴۳۹ دلار رسید. گاوها یک بار دیگر نشان دادند که نمیخواهند اجازه دهند قیمت بیت‌کوین زیر ۹ هزار دلار بیاید. صبح دیروز زمانی که بیت‌کوین برای مدتی  تا ۸۸۰۰ دلار سقوط کرده بود، برخی از تحلیلگران معتقد بودند که عملیات اصلاحی آغاز شده است و محدوده ۸۳۰۰ تا ۸۵۰۰ نیز در انتظار است.

در حالیکه سناریو بازگشت قیمتی در میان معامله‌گران معقول به نظر می‌رسید، بازگشت قوی برای فتح قله‌های جدید از اوایل هفته و از قیمت ۸۲۰۰ نیز محتمل به نظر می‌رسید.

به گزارش کوین ایران، تحلیلگر خبرگزاری کوین‌تلگراف میشائیل ون دو پاپ معتقد است وقتی از نقطه مقاومت رد می‌شویم، ارزها معمولا تا نقطه حمایت قبلی خود نزول می‌کنند تا خود را برای ادامه روند صعودی آماده کنند.

چارت ساعتی بیت‌کوین نشان می‌دهد که صعود اخر به ۹۴۳۹ دلار با همراهی افزایش چشمگیر حجم مبادلات محقق شده است. با دنبال کردن کندل‌های حجم فروش متوجه خواهیم شد که این صعود ۳.۴ درصدی باعث شکل گیری صف فروش افرادی خواهد شد که ۹۵۰۰ دلار را مقاومت مهمی برای بیت‌کوین در نظر می‌گیرند.

بیت‌کوین روند صعودی خود را از ۶۴۰۰ دلار در ۱۸ دسامبر آغاز کرد. تا اینجا برای عبور از مقاومت‌های پیش روی خود فوق العاده عمل کرده است. به خوبی مقاومت مهم ۸۶۰۰ دلار را به حمایت تبدیل کرد و اکنون می‌خواهد ۹۲۰۰ دلار را به حمایت تبدیل کند.

اکنون که در اوج قیمت سال هستیم، علاقه مندان بیت‌کوین منتظرند ببینند که آیا ۹۴۰۰ دلار به حمایت تبدیل می‌شود تا بتوان مرزهای ۹۶۰۰ و بعدتر ۹۹۴۸ را فتح شده دید یا خیر.

در زمان نگارش خبر هردو بازه زمانی ۴ و ۶ ساعته در حال نمایش الگوی شمعی انبرک بالایی هستند. الگویی که معمولا نشانه برگشت قیمت است. شاخص RSI نیز در منطقه اشباع خرید است و این خود سیگنالی برای کاهش قیمت به حساب می‌آید.

بعد از کاهش احتمالی قیمت بیت‌کوین و برداشت سود مورد نظر نهنگ‌ها باید ببینیم آیا حمایت‌های ابتدایی ۹۱۰۰ دلار، ۸۹۰۰ دلار و ۸۶۵۰ دلار حفظ خواهند شد یا خیر.

در حال حاضر نوسان قیمت در بالا و پایین میانگین متحرک باند بولینگر دور از انتظار نیست. اگر ۹۱۰۰ و ۸۹۰۰ نتوانند نقش حمایتی ایفا کنند می‌توان نوسان تا ۸۶۵۰ را نیز محتمل دانست.

حجم کلی بازار رمز ارزها به ۲۵۶ میلیارد دلار رسیده است و سلطه بیت‌کوین نیز در حدود  ۶۶ درصد است. کاردانو با ۱۰ درصد، اتریوم کلاسیک با ۱۱ درصد  و آیوتا با ۱۶ درصد رشد  بیشترین تغییرات مثبت را در میان رمز ارزهای مطرح به نام خود ثبت کرده اند.

هشدار: این مطلب حکم مشاوره مالی ندارد و سرمایه‌گذاران باید تحقیقات شخصی خود را انجام دهند.

https://coiniran.com/?p=36632
دکمه بازگشت به بالا