ایستگاه خبر

شیب شدید افزایش قیمت بیتکوین، پس از 10,000 دلاری شدن

شیب شدید افزایش قیمت بیتکوین، پس از 10,000 دلاری شدن

با استاد به سایت Coindesk، بیتکوین در بالاترین قیمت تاریخ خود به مبلغ 11,377.33 دلار معامله شد.

قیمت بیتکوین

با نزدیک شدن ارزش کل بازار بیتکوین به مبلغ 200 میلیارد دلار، بسیاری از طرفداران آن معتقدند که در صورت رسیدن ارزش کل بازار آن به 200 میلیارد دلار، از آنجا که برای اولین بار به کسری از ارزش کل بازار سرمایه های نقدی در جهان تبدیل می شود، قیمت آن شاهد افزایش بسیار شدیدتری نیز خواهد بود.

بر طبق قیمت های ارائه شده در وبسایت Coindesk، تنها مدت کوتاهی پس از 10000 دلاری شدن قیمت بیتکوین، این رمزارز افزایش قیمت شدید دیگری را نیز تجربه کرده و  با شیب بسیار تندی تا 11373 دلار نیز رسید. این بدین معنی است که بیتکوین تنها در مدت 24 ساعت بیش از 10% افزایش قیمت پیدا کرد.

نکته جالب تر اینجاست که بر خلاف پیش بینی بسیاری از تحلیلگران در ماه های اخیر بیتکوین پس از 10000 دلاری شدن، لحظه ای در این قیمت متوقف نشد و بالافاصله پس از 5 رقمی شدن در طی 4 ساعت سیر صعودی شدید خود را دوباره از سر گرفت.

البته ناگفته نماند که قیمت بیتکوین در طی 7 سال اخیر، یک روند نمایی و صعودی را طی کرده است، مخصوصا در طی سال گذشته که قیمت آن به کمتر از 1000 دلار می رسید.

بیش از 120 مرکز سرمایه گذاری بر مبنای رمزارزها در سراسر جهان تشکیل شده که بسیاری از آنها توسط افراد با تجربه وال استریت اداره می شوند. همچنین CME، یکی از بزرگترین مراکز تجارت در زمینه  قراردادهای آتی، تصمیم دارد تا از هفته دوم دسامبر از بیتکوین نیز در معاملات تجاری خود استفاده کند که این گام بسیار مهمی به سمت مشروعیت بیتکوین می باشد.

Michael Novogratz، مدیر سابق صندوق سرمایه گذاری Fortress ، در ماه اکتبر در برنامه “Fast Money”در CNBC پیش بینی کرده بود که بیتکوین تا 6 الی 10 ماه آینده به 10000 دلار خواهد رسید.

بعد از اینکه بیتکوین در روز دوشنبه به 9700 دلار رسید، آقای Novogratz در یک قسمت دیگر از برنامه Fast Money پیش بینی نمود که بیتکوین تا پایان سال 2018 به راحتی به 40000 دلار خواهد رسید.

هفته پیش نیز آقای Tom Lee پیش بینی 6000 دلاری خود برای نیمه های سال 2018 را به 11500 تغییر داد. مورد مشابه دیگری نیز برای پیش بینی آقای Ronnie Moas از نشریه Standpoint Research رخ داد و وی پیش بینی قیمت بیتکوین در سال 2018 را از 11000 به 14000 تغییر داد.

البته هنوز هم بسیاری از مفسران اقتصادی درباره بیتکوین بسیار شکاک هستند. برای مثال آقای Jamie Dimon، بنیانگذار شرکت JPMorgan Chase، ارزهای دیجیتال را یک کلاه برداری خواند و همچنین آقای Larry Fink بنیانگذار شرکت BlackRock، بیتکوین را وسیله ای برای پولشویی دانست. پروفسور Aswath Damodaran که یکی از مدرسان ارزیابی سرمایه گذاری در دانشکده اقتصاد استرن دانشگاه نیویورک می باشد نیز عنوان کرد “تا زمانی که از بیتکوین در تراکنش های روزمره مردم عادی استفاده نشود، نمی شود به دوام آن امیدوار بود. “

بر طبق آمارهای ارائه شده توسط وب سایت CryptoCompare، خرید و فروش بیتکوین با دلار آمریکا تنها 20 درصد از سهم خرید و فروش صرافی های دنیا را به خود اختصاص داده است.

افزایش قیمت

این در حالی است که در کشور ژاپن 61 درصد از تمام معاملات صرافی ها مربوط به خرید و فروش بیتکوین و ین ژاپن بوده که با این حساب بیتکوین به پرطرفدارترین دارایی در این کشور تبدیل شده است. در کره جنوبی نیز بیتکوین به تنهایی 11 درصد از حجم معاملات صرافی ها را به خود اختصاص داده است.

به همین دلیل قیمت بیتکوین در صرافی های ژاپن و کره جنوبی به 12653 دلار نیز رسیده است!

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا