ایستگاه خبر

کاهش بهای بیت‌کوین اندکی پس از افت شاخص‌های بازار سهام

پس از نوسان بهای بیت‌کوین در محدوده‌ی ۶۴۵۰ تا ۶۸۵۰ دلار طی هفته‌ گذشته، اکنون قیمت این رمزارز پیشتاز بازار با افتی ۸.۷۲ درصدی به ۶۰۶۸ دلار رسیده است.

این روند نزولی تاحدودی بازتاب‌دهنده‌ی عملکرد بازارهای سنتی است که روز گذشته را با زیان پشت سر گذاشت. گفتنی است طی روز اخیر، شاخص داوجونز کاهش ۹۱۵ پله‌ای را تجربه کرد، اس‌اند‌پی ۵۰۰ شاهد کاهش ۳.۳۷ درصدی بود و نزدک نیز با افتی ۳.۷۹ درصدی روبه‌رو شد.

در زمان نگارش این مطلب، بهای بیت‌کوین در بالای ۱۲-MA (تایم‌فریم روزانه) قرار دارد و معامله‌گران در تلاش‌اند تا سطح حمایت ۶۲۰۰ را بازپس بگیرند. اگر این تلاش‌ها به شکست بینجامد، احتمال دارد شاهد سقوط بهای بیت‌کوین به سطوح ۵۸۰۰ و ۵۳۵۰ دلار باشیم.

قیمت بیت‌کوین در کوتاه‌مدت باید ابتدا سطح ۶۲۰۰ دلار را پشت سر بگذارد و سپس در بالای گره اندیکاتور VPVR در نقطه‌ی ۶۳۳۵ دلار بایستد تا بتواند دوباره به محدوده‌ی ۶۵۰۰ دلار برسد.

افت بهای بیت‌کوین

پیش‌تر یکی از کاربران وب‌سایت کوین‌تلگراف با ارسال دیدگاه خود در مورد روند قیمت بیت‌کوین گفته بود که بعید می‌داند پیش از ماه مه، بتوان شانسی برای عبور قیمت این رمزارز از مرز ۱۰ هزار دلار قائل بود.

با اصلاح قیمت بیت‌کوین، دیگر رمزارزها نیز شاهد کاهش بهای خود بودند. اتر (ETH) ۷.۰۷ درصد سقوط کرد، بیت‌کوین کش (BCH)‌ شاهد افتی ۹.۳۳ درصدی بود و تزوس (XTZ) هم با کاهش ۱۱.۰۸ درصدی روبه‌رو شد.

در حال حاضر، ارزش بازار رمزارزها در نقطه‌ی ۱۷۲.۹ میلیارد دلار ایستاده است و بیت‌کوین ۶۵.۱ درصد از این بازار را در اختیار دارد.

Source

https://coiniran.com/?p=37872
دکمه بازگشت به بالا