ایستگاه خبر

آنالیز قیمت بیتکوین بعد از ثبت یک رکورد جدید در بازار جهانی

آنالیز قیمت بیتکوین بعد از ثبت یک رکورد جدید در بازار جهانی

آنالیز قیمت بیتکوین بعد از ثبت یک رکورد جدید در بازار جهانی

در روز یکشنبه بیتکوین به بالاترین رده قیمتی خود در بازار جهانی رسید؛ اما این احتمال وجود دارد که پس از این، روند حرکت رو به بالای خود را از دست بدهد.

روز یکشنبه بیتکوین که بالاترین ارزش بازار جهانی یا market cap را در بین ارزهای رمزنگاری شده دارد، توانست به قیمت ۱۱۸۳۱ دلار برسد. این اولین باری بود که بیتکوین شاهد چنین قیمتی بود. طبق شاخص قیمت بیتکوین در سایت کوین دسک، این قیمت دیری نپایید و با قیمت ۱۱۳۷۷ بسته شد؛ این عدد حتی از رکورد قبلی بیتکوین هم کمتر بود. در زمان نوشته شدن این مقاله بیتکوین به قیمت ۱۱۴۱۸خرید و فروش می شود.

طبق آمار CoinMarketCap، قیمت هفتگی بیتکوین در بازار، ۱۸ درصد رشد داشته؛ این در حالی است که در روند قیمت این دیجی ارز طی یک ماه گذشته شاهد رشد بیش از ۵۰ درصد هستیم.

آنالیز قیمت بیتکوین بعد از ثبت یک رکورد جدید در بازار جهانی

با اینکه bull market  ( بازاری که مشخصه آن روند صعودی در کل می باشد) همچنان به کار خود ادامه می دهد، اما عدم توانایی بیتکوین برای بستن کندل (Candle) با قیمتی بالاتر از رکورد قبلی خود، می تواند نشانگر خستگی و فرسودگی این بازار جهانی باشد؛ شاید این موضوع ربطی هم به بحث های سرمایه گذاران در رسانه های اجتماعی مبنی بر احتمال اجرای قوانینی برای ارزهای رمزنگاری شده در کره جنوبی و اروپا داشته باشد. علاوه بر این، نمودار قیمت نشان می دهد که این دیجی ارز احتمالا در انتظار یک کاهش قیمت برای کوتاه مدت خواهد بود.

نمودار تحلیل قیمت بیتکوین در بازار جهانی نمایانگر موارد زیر است:

  • بیتکوین یک رکورد جدید قیمتی را در روز گذشته ثبت کرده، اما نتوانسته آن را با قیمتی بالاتر یا معادل رکورد قبلی خود (یعنی نزدیک ۱۱۵۰۰دلار) ببندد. امروز نیز شاهد عمل قیمتی مشابهی بودیم؛ بیتکوین پیش از آنکه به رکورد قبلی خود سقوط کند، تا حوالی ۱۱۶۰۰رسید.
  • کندل روز گذشته یک سایه بالایی بزرگی داشت (shadow یا سایه فاصله ای ست بین بالاترین قیمت در روز و قیمت زمان بسته شدن). این سایه نیز نمایانگر فرسودگی bull market بود.
  • کاهش قیمتی که پس از بالاترین سطح قیمتی در چهارشنبه گذشته اتفاق افتاد، فاقد حد بالایی از حجم معاملاتی می باشد
  • RSI نشان از شرایط حد بالایی از خرید دارد

نگاهی به آینده بیتکوین در بازار جهانی:

  • بیتکوین می تواند بار دیگر به سطح حمایت روانی ۱۰۰۰۰دلار برسد. خط روند صعودی (از پایین ترین حد در روز ۱۲نوامبر تا پایین ترین حد در روز ۲۴نوامبر) می تواند حمایتی نزدیک به ۹۹۰۰دلار را داشته باشد.
  • با این حال، میانگین حرکتی یا moving average 5روز و ۱۰روز رو به بالا هستند، که نشان می دهد ریزش قیمت تا زیر ۱۰هزار دلار می تواند کوتاه مدت باشد.
  • بسته شدن قیمت در پایان روز در زیر خط روند صعودی می تواند نشانی از تغییر روند (معکوس شدن روند) برای بازه زمانی کوتاه مدت باشد.
  • در نگاهی وسیع تر، نمودار همچنان در دست سرمایه گذاران خوشبین خواهد بود. همانطور که سابقه بیتکوین نشان می دهد، بالاترین قیمت ها عمدتا پس از واگرایی بین خرید های بالا و کاهش قیمتی ایجاد می شوند.
https://coiniran.com/?p=16549
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x