ایستگاه خبر

علاقمندی به ایجاد مزارع بیت کوین (BTC) در حاشیه شهرها

علیرضا کاشی مدیر روابط عمومی توزیع برق مشهد در خصوص تخلفات مرتبط با بیت‎کوین (BTC) در مشهد، اظهار کرد: «ما در شهر مشهد یک میلیون و ۵۵۰ هزار مشترک داریم که ۸۱ درصد آن‌ها بخش خانگی هستند. افرادی که به استخراج بیت‌کوین تمایل دارند برایشان مقرون به صرفه است که از تعرفه‌های تخفیف‌دار استفاده نمایند. تعرفه‌هایی تخفیف‌دار شامل صنعتی، کشاورزی و دامداری است و نرخ تعرفه خانگی بیشتر از صنعتی و کشاورزی است. در شرکت توزیع برق مشهد تنها ۲ درصد مشترک کشاورزی داریم، بنابراین چندان درگیر این موضوع نیستیم.»

کاشی افزود: «در این زمینه ۵ تا ۶ مورد شناسایی شده که ما مصارف آن‌ها را کنترل کرده، اخطار کتبی داده‌ایم و مواردی را نیز قطع کرده‌ایم. بیت‌کوین زمانی سودآور خواهد شد که مزرعه بیت‌کوین راه‌اندازی شود که در شهر و آپارتمان نمی‌توان این مزرعه را به راه انداخت. این موارد در حاشیه شهرها، در شن‌شویی، کارخانه و چاه کشاورزی بوده است.»

وی با بیان اینکه ما مجوز ورود به ملک مردم را نداریم، بنابراین از طریق مصرف کنتور مشترکان تشخیص می‌دهیم که در کجا فعالیت در زمینه بیت‌کوین وجود دارد، عنوان کرد: «بعد از شناسایی به محل مراجعه کرده و به آن‌ها اعلام می‌کنیم که مصرفشان غیر متعارف است و به نظر می‌رسد که از بیت‌کوین استفاده می‌کنند. ما هر روز کل مصرف شهرک‌های صنعتی را نیز رصد می‌کنیم تا اگر از بیت‎کوین استفاده می‌کنند، متوجه شویم.»

Source

https://coiniran.com/?p=30543
دکمه بازگشت به بالا