ایستگاه خبر

افت ۱۵ درصدی نرخ هش مهمترین استخرهای بیت کوین در اثر باران‌های طوفانی

استخرهای مهم استخراج بیت کوین چینی هر روز به دنبال باران‌های طوفانی‌ی مداوم در سیچوان، بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افت نرخ هش دارند.

استان سیچوان، جنوب غربی چین، منطقه‌ای کوهستانی است که تخمین زده می‌شود بیش از ۵۰ درصد از کل توان محاسباتی شبکه بیت کوین را داشته باشد. این منطقه از هفته گذشته در معرض باران‌های شدید طوفانی قرار دارد که در طی دو روز گذشته به اوج خود رسیده است. این باران‌ها باعث قطع برق در بخش‌هایی از منطقه شده است زیرا نیروگاه‌ها برای کمک به تخلیه سیل تولید برق را متوقف کرده‌اند. کوین پان، مدیرعامل و بنیانگذار PoolIn گفت: برخی از شهرستان‌ها همچنین قطع بودن سیستم‌های ارتباط از راه دور و اینترنت را تجربه می‌کنند.

بیشتر بخوانید:‌|| استخر استخراج (mining pool) چیست و چطور کار می‌کند؟||

در نتیجه این مسائل، ذخایر استخراج بیت کوین هم تحت تأثیر منطقه مجبورند فعلاً از شبکه جدا شوند. هنوز مشخص نیست که چه زمانی شرایط مناسب خواهد شد، زیرا باران‌های طوفانی همچنان ادامه دارند.

داده‌های BTC.com نشان می‌دهد چهار استخر برتر بیت کوین در جهان -یعنی PoolIn ،F2Pool ،BTC.com و Antpool که همه در کشور چین واقع شده‌اند- هرکدام از ۲۴ ساعت گذشته در بین ۲۴ تا ۲۰٪ شاهد کاهش نرخ هش خود هستند. توان محاسباتی متصل به این چهار استخر حدود ۵۰٪ از کل شبکه بیت کوین را تشکیل می‌دهد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40736
دکمه بازگشت به بالا