ایستگاه خبر

بی‌تفاوت به افزایش سختی استخراج بیت کوین بازار همچنان در دست ماینرهای آمریکایی‌ست

با بهبود نرخ هش شبکه، سختی استخراج بیت کوین با رشد دو رقمی روبرو می‌شود. بر اساس فواصل تولید بلوک فعلی، انتظار می‌رود سختی استخراج بیت کوین در حدود ۲۴ ساعت آینده ۱۲ درصد افزایش یابد.

این در حالی است که نرخ هش بیت کوین پس از تعطیلی مزارع استخراج رمز ارزها در چین دوباره بهبود پیدا کرده است. میانگین قدرت هشینگ هفت روزه بزرگترین بلاکچین جهان، در حال حاضر در حدود ۱۲۶ هگزاهش در ثانیه (EH/s) و بیش از ۲۰ درصد بیشتر از پایان ماه جولای است که شبکه شروع به بهبود کرد و به نسبت پایین‌ترین سطح خود یعنی ۹۰ EH/s در اوایل جولای ۴۰ درصد افزایش یافته است.

با این اوصاف، میانگین نرخ هش هفت روزه بیت کوین در حال حاضر هنوز ۳۰ درصد نسبت به بالاترین نرخ آن ۱۸۰ EH/s، قبل از ممنوعیت‌های چین، در اواسط ماه مه کاهش یافته است.

نمودار کوین ایران

استخراج‌کنندگان بیت کوین همچنان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند

در پی سرکوب استخراج رمز ارزها در چین و کاهش نرخ هش، استخراج‌کنندگان بیت کوین در نقاط دیگر جهان از سهم بسیار بیشتری از این بازار چند میلیارد دلاری برخوردار شده‌اند.

شرکت‌های بزرگ استخراج بیت کوین در آمریکای شمالی هفته گذشته رکورد درآمد خود را برای سه‌ماهه دوم سال منتشر کرده‌اند و با وجود افزایش سختی استخراج شبکه، آن‌ها قصد دارند در سه‌ماهه سوم سال رکورد جدیدی را نیز ثبت کنند.

The Block قبلا گزارش داده بود که چندین شرکت بزرگ استخراج بیت کوین در ایالات متحده و کانادا به دلیل تعطیلی رقبای چینی خود به طور متوسط ​​۵۸ درصد بیشتر از ماه ژوئن بیت کوین استخراج کرده‌اند.

اما این شرکت‌ها شاهد موفقیت‌های بیشتری نیز بوده‌اند. داده‌های عمومی نشان می‌دهد پاداش‌های استخراج‌شده Riot Blockchain ، Marathon  Bitfarm ،Hut8 ،Argo و CleanSpark تنها در ماه جولای تقریباً نیمی از تولید آن‌ها در سه‌ماهه دوم امسال بوده است.

علاوه بر این، داده‌های آن-چین نشان می‌دهد که Mara Pool، استخر اختصاصی استخراج بیت کوین متعلق به Marathon Digital Mining، یکی از دو استخراج‌کننده برتر بیت کوین در آمریکای شمالی، تاکنون ۵۱ بلوک را در ماه اوت استخراج کرده است. این بدان معناست که پاداش‌های بلوکی ماراتن در این ماه حداقل به ۳۲۴ بیت کوین (شامل پاداش بلاک و هزینه تراکنش) افزایش یافته است. و با استخراج ۴۴۲ بیت کوین در ماه جولای، تولید سه‌ماهه سوم آن در سه ماهه دوم پیشی خواهد گرفت.

نمودار کوین ایران

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=47199
دکمه بازگشت به بالا