ایستگاه خبر

فشار شدید بر ماینرهای بیت کوین، با افزایش 13.55 درصدی سختی استخراج بیت‌کوین

سختی استخراج بیت‌کوین تا حدود 13 درصد افزایش به بالاترین حد خود رسیده است. طبق سوابق به‌دست‌آمده از btc.com، آخرین سختی استخراج ثبت‌شده بیت‌کوین در حال حاضر 35.6 تریلیون هش برای استخراج یک بیت‌کوین (BTC) است که نسبت به رکورد قبلی در می 2021، 13.55 درصد افزایش یافته است.

کد بیت کوین برای هر 2016 بلوک مکانیزم تنظیم سختی دارد که فرآیند استخراج را کنترل می‌کند تا اعتبار بلوک را در فواصل ده دقیقه‌ای امکان‌پذیر کند. به طور متوسط، استخراج 2016 بلوک حدود دو هفته طول می‌کشد. اندازه و جهت تنظیم توسط کل قدرت محاسباتی مورد استفاده برای استخراج بیت کوین تعیین می‌شود و هدف این است که هر ده دقیقه یکبار تأیید بلوک انجام شود.

نرخ هش شبکه بیت کوین

طبق گزارش blockchain.com، نرخ هش شبکه فعلی 257 میلیون الگوریتم هش ترا برای هر ثانیه (TH/s) است که نسبت به این زمان در سال گذشته که در حدود 140 میلیون TH/s بود، افزایش قابل توجهی دارد. افزایش سختی استخراج بیت‌کوین نشان می‌دهد شرکت‌های استخراج بیت کوین در حال حاضر فشار شدید ناشی از کاهش قیمت بیت کوین و افزایش قیمت انرژی را احساس می‌کنند.

دو نمونه اخیر شامل ماینر مستقر در لندن Argo Blockchain (ARBK) است که هفته گذشته مجبور شد 27 میلیون دلار به منظور کاهش تقاضای نقدینگی جمع‌آوری کند و ارائه‌دهنده مرکز داده استخراج، Compute North اعلام ورشکستگی کرد.

پیتر وال، مدیر اجرایی آرگو، علناً اعلام کرد که سودآوری آرگو تحت فشار شدید ناشی از افزایش قیمت انرژی و همچنین کاهش شدید قیمت بیت کوین کاهش یافته است. وال اضافه کرد:

سودآوری ما با افزایش قیمت انرژی و کاهش شدید قیمت بیت کوین کاهش یافته، و این منجر به بحران نقدینگی برای Argo شده است.

 

اگر این روند نسبت به ماه قبل ادامه یابد، معاملات بر اساس سفته‌بازی، چه بلند و چه کوتاه، می‌توانند به صورت عمده لیکوئید شوند. انتظار می‌رود با افزایش CPI، عدم قطعیت و نوسانات بیشتری وجود داشته باشد. کاهش ارزش بیت کوین، خطر بالقوه‌ای برای شرکت‌‌های ماینینگ محسوب می‌شود.

محققی به نام Checkmate به این نتیجه رسید که:

این ریسک، با حدود 78.4 هزار بیت کوین که هنوز در خزانه‌های ماینر نگهداری می‌شود، می‌تواند به عنوان تسلیم ماینر در مرحله دوم ظاهر شود. بسیار بعید است که این مبلغ بصورت کامل توزیع شود.

محقق Checkmate معتقد است حتی اگر قیمت کاهش یابد، بعید است ماینرها کل موجودی خود را بفروشند که در حال حاضر کمتر از 80000 بیت کوین ارزش دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با یکی از شرکت‌های استخراج ابری بیت کوین

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا