ایستگاه خبر

فشار شدید بر ماینرهای بیت کوین، با افزایش ۱۳.۵۵ درصدی سختی استخراج بیت‌کوین

سختی استخراج بیت‌کوین تا حدود ۱۳ درصد افزایش به بالاترین حد خود رسیده است. طبق سوابق به‌دست‌آمده از btc.com، آخرین سختی استخراج ثبت‌شده بیت‌کوین در حال حاضر ۳۵.۶ تریلیون هش برای استخراج یک بیت‌کوین (BTC) است که نسبت به رکورد قبلی در می ۲۰۲۱، ۱۳.۵۵ درصد افزایش یافته است.

کد بیت کوین برای هر ۲۰۱۶ بلوک مکانیزم تنظیم سختی دارد که فرآیند استخراج را کنترل می‌کند تا اعتبار بلوک را در فواصل ده دقیقه‌ای امکان‌پذیر کند. به طور متوسط، استخراج ۲۰۱۶ بلوک حدود دو هفته طول می‌کشد. اندازه و جهت تنظیم توسط کل قدرت محاسباتی مورد استفاده برای استخراج بیت کوین تعیین می‌شود و هدف این است که هر ده دقیقه یکبار تأیید بلوک انجام شود.

نرخ هش شبکه بیت کوین

طبق گزارش blockchain.com، نرخ هش شبکه فعلی ۲۵۷ میلیون الگوریتم هش ترا برای هر ثانیه (TH/s) است که نسبت به این زمان در سال گذشته که در حدود ۱۴۰ میلیون TH/s بود، افزایش قابل توجهی دارد. افزایش سختی استخراج بیت‌کوین نشان می‌دهد شرکت‌های استخراج بیت کوین در حال حاضر فشار شدید ناشی از کاهش قیمت بیت کوین و افزایش قیمت انرژی را احساس می‌کنند.

دو نمونه اخیر شامل ماینر مستقر در لندن Argo Blockchain (ARBK) است که هفته گذشته مجبور شد ۲۷ میلیون دلار به منظور کاهش تقاضای نقدینگی جمع‌آوری کند و ارائه‌دهنده مرکز داده استخراج، Compute North اعلام ورشکستگی کرد.

پیتر وال، مدیر اجرایی آرگو، علناً اعلام کرد که سودآوری آرگو تحت فشار شدید ناشی از افزایش قیمت انرژی و همچنین کاهش شدید قیمت بیت کوین کاهش یافته است. وال اضافه کرد:

سودآوری ما با افزایش قیمت انرژی و کاهش شدید قیمت بیت کوین کاهش یافته، و این منجر به بحران نقدینگی برای Argo شده است.

 

اگر این روند نسبت به ماه قبل ادامه یابد، معاملات بر اساس سفته‌بازی، چه بلند و چه کوتاه، می‌توانند به صورت عمده لیکوئید شوند. انتظار می‌رود با افزایش CPI، عدم قطعیت و نوسانات بیشتری وجود داشته باشد. کاهش ارزش بیت کوین، خطر بالقوه‌ای برای شرکت‌‌های ماینینگ محسوب می‌شود.

محققی به نام Checkmate به این نتیجه رسید که:

این ریسک، با حدود ۷۸.۴ هزار بیت کوین که هنوز در خزانه‌های ماینر نگهداری می‌شود، می‌تواند به عنوان تسلیم ماینر در مرحله دوم ظاهر شود. بسیار بعید است که این مبلغ بصورت کامل توزیع شود.

محقق Checkmate معتقد است حتی اگر قیمت کاهش یابد، بعید است ماینرها کل موجودی خود را بفروشند که در حال حاضر کمتر از ۸۰۰۰۰ بیت کوین ارزش دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با یکی از شرکت‌های استخراج ابری بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=59701
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x