ایستگاه خبر

ماینر‌های بیت کوین تا به امروز ۲۰ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند!

بنا به گزارش Glassnode، درآمد ماینر‌های بیت کوین از ابتدای کار تا به امروز، به نقطه عطف ۲۰ میلیارد دلار رسیده است. مقدار این درآمد در دو سال گذشته حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافته است. این درآمد به پاداش استخراج بلاک و کارمزد‌های تراکنش‌ها برمی‌گردد.

بیش از یک سال طول کشید تا بیت کوین بتواند ۵ میلیارد دلار دیگر به بالاترین قله درآمد ماینر‌ها اضافه کند. این قله ۱۵ میلیارد دلار بود و در ماه اکتبر حاصل شده بود. هنوز هم بخش عظیمی از درآمد ماینر‌ها به پاداش بلاک برمی‌گردد، اما این پاداش به مرور زمان کاهش می‌یابد و هر چهار سال یکبار، پاداش استخراج نصف می‌شود.

متوسط کارمزد تراکنش بیت کوین در اوایل هفته گذشته به ۱۷ دلار رسید که این هنوز پایین‌تر از آن قله‌ای است که در سال ۲۰۱۷ حاصل شد. نرخ هش بیت کوین در اواخر دسامبر به قله جدیدی رسید و به نسبت بازار صعودی قبلی، یک افزایش ده برابری را تجربه کرده است.

بنا بر داده‌های فراهم شده توسط Luxor Technologies، متوسط درآمد روزانه به ازای هر تراهش در نهم ژانویه امسال به قله ۰.۳۱۷۸ دلار رسید. زمانی که بیت کوین به قله تاریخی ۴۲ هزار دلار رسید، ماینر‌ها تنها در یک روز بیش از ۴۵.۲ میلیون دلار درآمد کسب کردند. این باعث شد که سختی استخراج در هفته گذشته به میزان بیش از ۹.۸۷ درصد بالا برود که این باعث می‌شود که بعضی از دستگاه‌های قدیمی ایسیک از رده خارج شوند.

استخراج بیت کوین و رمز ارز‌ها کسب و کاری پردرآمد و دارای پتانسیل خوب است، اما مانند هر کسب و کار دیگری دارای ریسک‌های خاص خود است. ماینر‌های بیت کوین در چند سال گذشته درآمد بسیار خوبی داشته‌اند، اما آیا این روند ادامه پیدا خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43238
دکمه بازگشت به بالا