ایستگاه خبر

بیت کوین در تجارت الکترونیکی می‌تواند تغییردهنده بازی باشد

اگر رمزارزها مورد پذیرش قرار بگیرند، ممکن است به زودی سکه‌های محبوبی مانند بیت کوین شروع به حل مشکلاتی کنند که در حال حاضر در اشکال سنتی مالی وجود دارند و در این میان بیت کوین در تجارت الکترونیکی می‌تواند یکی از بازیگردانان اصلی باشد.

آندریاس آنتونوپولوس، از طرفداران بیت کوین، اخیراً درباره این موضوع صحبت کرد که نقش رمزارزهایی مانند بیت کوین در تجارت الکترونیکی تا چه اندازه می‌‌تواند مهم باشد و این رمزارزها چگونه قادرند به کاربران کمک کنند تا از فرم‌های غیرمتمرکز پرداخت که امنیت بیشتری دارند، استفاده کنند. وی خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی که قصد استفاده از کریپتو را برای پرداخت دارند می‌توانند از راهکارهایی مانند کلیدهای عمومی توسعه یافته گسترش‌یافته بهره‌مند شوند:

«اگر می‌خواهید به هرکسی که از وبسایت شما بازدید می‌کند، نشانی جدیدی ارائه بدهید به چیزی مانند سرور پرداخت BDC نیاز خواهید داشت … این سیستم‌ها پسوردهای خصوصی شما را به‌صورت آنلاین ذخیره نمی‌کنند. در واقع، آنها حتی به پسوردهای خصوصی شما احتیاج ندارند. در عوض، آنچه شما به این برنامه‌ها می‌دهید همان چیزی است که کلید عمومی گسترده یا xPUB نامیده می‌شود.»

اگرچه امکان استفاده از همان آدرس بیت کوین چندین بار وجود دارد، طبق گفته‌های آنتونوپولوس نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی وجود دارد. چگونگی استفاده از کلیدهای عمومی گسترش‌یافته، این مشکل را بدون به خطر انداختن جنبه ایمنی وجوه شخصی به خصوص در مقایسه با استفاده از کیف پول‌ها -که می‌توانند از نظر امنیتی تهدیدی جدی برای یک تجارت ایجاد کنند- حل می‌کند.

جالب است که با ورود بیشتر کاربران شرکت‌ها در بخش بانکی، خدمات مالی و بیمه [BFSI]، بازار رمزارزها به‌طور قابل توجهی گسترش یافته است. گزارشی که در اوایل سال منتشر شد حاکی از آن است که دستگاه‌های بلاکچین مانند کیف‌پول‌های سخت‌افزاری شاهد افزایش تقاضا بوده‌اند و احتمالاً در سالهای آینده افزایش بیشتری نیز خواهند یافت.

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=39455
دکمه بازگشت به بالا