ایستگاه خبر

نرخ هش بیت کوین بعد از هاوینگ ترمیم می‌شود

پس از ثبت رکورد در زمان هاوینگ، نرخ هش  بیت‌ کوین به هشتاد و سه هگزاهش کاهش یافت. نرخ هش شبکه بیت کوین بیانگر میزان ترکیبی از توان محاسباتی است که برای استخراج بلوک‌های جدید صرف شده است. امروز، به اوج رسید و خود را به ۱۰۳ بار هگزاش در ثانیه رسانده است. این یک فرایند ترمیمی از زمان افت روز پنجشنبه است، هنگامی که شبکه بیت کوین با ۸۷ هگزاهش در ثانیه پشتیبانی شد – این کمترین میزان آن از ماه دسامبر است.

نرخ هش احتمالاً روز پنجشنبه به دلیل هاوینگ بیت کوین کم شده بود و این در حالی است که پاداش استخراج هم  از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ بیت کوین در هر بلوک کاهش یافته است. اینطور می‌شود نتیجه‌گیری کرد که استخراجگرانی که قدرت کمتری داشتند آفلاین شده‌اند ، زیرا این فعالیت دیگر برای آنها سودآور نبوده است.

سودآوری معادن بیت کوین پس از تمام شدن هاوینگ به موفقیت چشمگیری رسید. در روز چهارشنبه، به سطح ۰.۰۷ دلار در هر هش سقوط کرد و در حال حاضر، هر هش ۰.۰۸ دلار است. ماینرها قبل از نصف شدن پاداش بلوک، تلاش کرده اند تا حد ممکن از شبکه خارج شوند. در روز هاوینگ، نرخ هش این رمزارز در هر ثانیه به ۱۳۸ مورد استخراج رسیده است و این بالاترین رقمی است که تاکنون داشته است.

کارشناسان به Decrypt گفتند که کاهش سرعت هش پس از هاوینگ، در شبکه انتظار می‌رفته است و باید موقتی باشد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38927
دکمه بازگشت به بالا