ایستگاه خبر

نرخ هش بیت‌کوین به اوج تاریخی تازه‌ای رسید، ماینرهای جدید به شبکه ملحق شده‌اند!

سال ۲۰۲۱ برای بیت‌کوین از تلاطم بالایی برخوردار بود و قیمت این دارایی را چندین مرتبه به اوج‌های تاریخی جدیدی رساند. همزمان با نوسان شدید و حتی رکود فعلی بازار بیت‌کوین، شاهد آن بودیم که نرخ هش الگوریتم SHA256 جهش بسیار عظیمی داشته است. نرخ هش این رمز ارز پس از ریزش شدید اخیر آن (۲۶ درصد کاهش) به اوج تاریخی تازه‌ی ۱۹۴.۹۵ EH/s در روز ۸ دسامبر رسید.

نرخ هش بیت‌کوین به اوج تاریخی تازه‌ای رسید، ماینرهای جدید به شبکه ملحق شده‌اند!

پس از آنکه در ۹ ماه می نرخ هش به اوج تازه‌ای رسید، ورق برای بیت‌کوین برگشت و سختی استخراج آن با عظیم‌ترین کاهش خود و افت ۲۷.۹۴ درصدی روبرو شد. این فاکتور پس از یک کاهش ۴.۸۱ درصدی دیگر موفق به نه افزایش پیاپی شد و طی ۴ هفته‌ی گذشته تا ۸.۳۳ درصد صعود کرد. درحال حاضر نرخ سختی استخراج شبکه ۲۴.۱ تریلیون است که اختلاف بسیار ناچیزی با شاخص تاریخی خود دارد.

تغییرات نرخ هش نوید حضور ماینرهای جدید را می‌دهد

از دیگر رویدادهایی که می‌توان پس از ۹ می به‌ آن اشاره داشت نحوه‌ی توزیع قدرت هش در بین استخرهای استخراج است. درحال حاضر بهترینِ این استخرها Antpool با دراختیار داشتن ۱۹.۳۹ درصد از حجم استخراج جهانی و نرخ هشی معادل با ۳۴.۶ EH/s است. در جایگاه دوم F2pool با کنترل ۱۴.۱۶ درصد از حجم جهانی و نرخ هشی برابر با ۲۵.۲۷ EH/s قرار گرفته است. استخر استخراج Foundry USA از حاضرین جدید این حوزه است که طی ماه‌های اخیر با کسب ۱۳.۰۷ درصد از قدرت هش جهانی و نرخ هشی نزدیک به ۲۳.۳۲ EH/s مقام سوم را تصاحب کرده است.

نرخ هش بیت‌کوین به اوج تاریخی تازه‌ای رسید، ماینرهای جدید به شبکه ملحق شده‌اند!

توزیع توان استخراجی شبکه‌ی بیت‌کوین در سه ماهه‌ی آخر سال جاری شاهد حضور ماینرهای مخفی و ناشناخته‌ای بوده است که از آن به‌عنوان نیروی تازه‌ای تعبیر می‌گردد. این نیروی جدید درحال حاضر با داشتن ۱۲.۲۰ درصد از کل توان استخراج جهانی در رتبه‌ی پنجم مستقر شده است. شاید بتوان گفت استخراج بیت‌کوین همچنان فرآیند پرسودی باشد، زیرا چنانچه ماینری با توان محاسباتی ۱۱۰ تراهش بر ثانیه دراختیار داشته باشیم و هزینه برق مصرفی را برای هر کیلووات بر ساعت ۰.۱۲ دلار درنظر بگیریم، روزانه ۲۲ دلار درآمد به ما تعلق خواهد گرفت.

پیشنهاد مطالعه: تابع هش و ارتباط آن با بیت‌کوین

Source

https://coiniran.com/?p=48748
دکمه بازگشت به بالا