ایستگاه خبر

افزایش جست‌و جو برای هالوینگ بیت‌کوین! آیا رشد قیمت در پیش است؟

هالوینگ بیت‌کوین کمتر از ۲۰ روز دیگر اتفاق خواهد افتاد. ۱۲ می ۲۰۲۰ زمان نصف شدن پاداش استخراج در شبکه بیت‌کوین است. پیش‌بینی‌ها در رابطه با اتفاقات بعد از هالوینگ در بیشترین مقدار ممکن است. جست‌جو برای عبارت bitcoin halving در گوگل رکورد زده است و امتیاز ۱۰۰ را در ترندهای گوگل درطول هفته گذشته کسب کرده است. در بیست و چهار ساعت گذشته نیز جست‌و‌جو برای این عبارت نمره ۹۰ را از ۱۰۰ کسب کرده است.

هر چهار سال و یا هر ۲۱۰ هزار بلاک شبکه ای که ساتوشی ناکاموتو ابداع کرده است، یک کاهش به نصف (هالوینگ یا هاوینگ) را برای پاداش استخراج تجربه می‌کند. زمانی که استخراج کنندگان هش بلاک‌ها را استخراج می‌کنند، با مقداری بیت‌کوین تازه پاداش دریافت می‌کنند اکنون پاداش استخراج هر بلاک  عدد بیت‌کوین ۱۲ تازه متولد شده است که قرار است در تاریخ ۱۲ ماه می این مقدار به ۶.۲۵ عدد کاهش پیدا کند.

این راه حل ساتوشی برای جلوگیری از تورم بیش از حد بیت‌کوین بوده است. اکنون نرخ تورم بیت‌کوین ۳.۶ درصد در سال است که بعد از هالوینگ به ۱.۸ درصد کاهش خواهد یافت.

علت افزایش جست و جو برای عبارت bitcoin halving شاید این باشد که کاربران رمز ارزها می‌خواهند بدانند جه اتفاقی برای شبکه بعد از هالوینگ رخ خواهد داد. گزارش‌ها نشان می‌دهد که بیش از نیمی از استخراج کنندگان انتظار دارند قیمت بیت‌کوین پس از هالوینگ افزایش پیدا کند. برخی افزایش قیمت تا ۱۲.۵۰۰ دلار را نیز برای بیت‌کوین پیش‌بینی کرده اند.

Source

https://coiniran.com/?p=38371
دکمه بازگشت به بالا