ایستگاه خبر

با وقوع هاوینگ، ماینرها دیگر بزرگترین فروشندگان بیت کوین نخواهند بود

معامله‌گران انتظار دارند پس از وقوع هاوینگ بیت کوین، بهای این رمزارز پیشتاز بازار با افت مواجه شود. به گفته‌ی شماری از تحلیلگران، فشار فروش ناشی از صرافی‌های رمزارزی یکی از دلایل احتمالی افت بهای بیت کوین پس از وقوع هاوینگ خواهد بود.

ویلی وو، هم‌بنیان‌گذار هایپرشیت (Hypersheet) می‌گوید که احتمال دارد صرافی‌ها بخشی از دارایی‌های رمزینه‌ی خود را که پیش‌تر در قالب کارمزد دریافت کرده‌اند، به فروش برسانند. معمولا صرافی‌ها کارمزدهای معاملاتی خود را در قالب ارزهای رمزپایه دریافت و آن‌ها را صرف هزینه‌های عملیاتی خود می‌کنند.

از آنجا که مجموع درآمد صرافی‌های رمزارزی از کارمزدها در حدود ۱۲۰۰ بیت کوین در روز است (معادل با ۱۱.۶ میلیون دلار)، ممکن است با عرضه‌ی بخشی از این بیت کوین‌ها به بازار شاهد توقف روند صعودی این رمزارز طلایه‌دار باشیم.

همان‌طور که می‌دانید با وقوع هاوینگ، بیت کوین‌های قابل حصول برای استخراج‌گران به نصف ۴ سال قبل از هاوینگ، کاهش می‌یابد. از این رو با یک محاسبه‌ی سرانگشتی درمی‌یابیم که درآمد ماینرها از ۱۸۰۰ به ۹۰۰ بیت کوین در روز می‌رسد.

با نصف شدن درآمدهای ماینرها بخش استخراج حدودا ۳۳ درصد کمتر از بخش صرافی، درآمد کسب خواهد کرد.

وو می‌گوید:

 با وقوع هاوینگ، دیگر ماینرها بزرگترین فروشندگان رمزارزها نخواهند بود و از آن پس، ستاره‌ی بخت صرافی‌ها طلوع می‌کند و آن‌ها در صدر بزرگترین فروشندگان رمزارزها قرار خواهند گرفت. به‌زودی پس از آنکه هاوینگ به وقع پیوست، بزرگترین فشار فروش بیت کوین از سوی صرافی‌ها به وقوع می‌پیوندد.

Source

https://coiniran.com/?p=38777
دکمه بازگشت به بالا