ایستگاه خبر

SEC برای تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین VanEck به دنبال تفاسیر بیشتر است

روز چهارشنبه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اعلام کرد به تفسیرهای بیشتری برای تأیید صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF بیت کوین) که توسط شرکت مدیریت دارایی VanEck پیشنهاد شده، نیاز دارد.

VanEck در ماه دسامبر طرح پیشنهادی خود برای راه‌اندازی ETF بیت کوین با همکاری Cboe—صرافی که این محصول را لیست می‌کند—اصلاح کرد و پیشنهاد تغییر قانونی را در مارس ارائه داد که مسیر را برای آن هموارتر می‌کرد. در اواخر آوریل، SEC با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که برای تصمیم‌گیری زمان بیشتری لازم است.

همانطور که در اطلاعیه روز چهارشنبه اعلام شده است، SEC به اطلاعات بیشتری درباره تغییرات پیشنهادی نیاز دارد. در آن آمده است:

«این کمیسیون با توجه به بند ۱۹ (ب) (۲) (ب) قانون ۱۴ تعیین می‌کند که آیا تغییر قاعده پیشنهادی باید تأیید شود یا خیر. در این زمان با توجه به موضوعات حقوقی و سیاستی که با تغییر قانون پیشنهادی مطرح شده، تشکیل یک نهاد دادرسی مناسب به نظر می‌رسد. تشکیل دادرسی به این معنا نیست که کمیسیون در مورد هر یک از مسائل مربوط نتیجه‌گیری کرده است. بلکه، همانطور که در زیر شرح داده شده است، کمیسیون افراد علاقه‌مند را به ارائه نظرات در مورد تغییر قانون پیشنهادی تشویق می‌کند.»

این اعلان راهی بالقوه را نشان می‌دهد که ممکن است این برنامه را تأیید نکند:

«مطابق با بند ۱۹ (ب) (۲) (ب) قانون، کمیسیون در حال بررسی موارد عدم تایید احتمالی است. کمیسیون در حال آغاز مراحل قانونی است که تجزیه و تحلیل بیشتر در مورد سازگاری تغییر قانون پیشنهادی با بخش ۶ (ب) (۵) قانون ارائه دهد، و مستلزم این است که قوانین بورس اوراق بهادار ملی برای جلوگیری از اعمال و اقدامات جعلی و دستکاری شده و برای محافظت از سرمایه گذاران و منافع عمومی طراحی شود.»

SEC در تصمیم‌گیری برای سایر ETFهای بیت کوین نیز تأخیر داشته است. تعداد زیادی از شرکت‌ها، از جمله Fidelity، طرح‌های خود را برای راه‌اندازی ETFهای بیت کوین به SEC ارائه داده بودند.

SEC روز چهارشنبه گفت که مفسران باید اظهارات خود را ظرف ۲۱ روز از زمان انتشار اطلاعیه در Federal Register ثبت کنند که معمولاً سه روز کاری طول می‌کشد.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF) در حوزه بلاکچین

 

Source

https://coiniran.com/?p=46120
دکمه بازگشت به بالا