ایستگاه خبر

خرید با بیت کوین ، این بار Bitcoin Down Under و کوکاکولا

برخی از دستگاه‌های فروش کوکاکولا اکنون خرید با بیت کوین را می‌پذیرند. حدود ۱۲۰۰ دستگاه فروشنده در استرالیا و نیوزیلند شروع به پذیرش رمزارزها کرده‌اند که یکی از مهم‌ترین آنها بیت کوین است.

این معامله از طریق Centrapay، یک استارتاپ نیوزیلندی پرداخت دیجیتالی، انجام می‌شود که اجازه خرید با بیت کوین را می‌دهد. دستگاه‌های فروش، کدهای QR را نمایش می‌دهند و مشتریان می‌توانند هنگام استفاده از برنامه Sylo آنها را با تلفن خود اسکن کنند. پس از آن بیت کوین فوراً به دلار استرالیا یا نیوزیلند تبدیل می‌شود و شما می‌توانید نوشیدنی‌تان را از دستگاه بردارید.

سخنگویی از Coca-Cola Amatil، کمپانی بطری‌سازی کوکاکولا در استرالیا، نیوزیلند و چهار کشور دیگر در آسیا و اقیانوس آرام، گفت که آنها از چند سال پیش در نقاط مهم گردشگری شروع به استفاده از کدهای QR کرده‌ است.

Alipay و WeChat Pay روش های پرداخت دیجیتال محبوب در چین هستند. آنها از ارز فیات به جای رمزارز استفاده می کنند.

این سخنگو گفت: «ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که مشتریان می‌توانند با ارز مورد نظر خود معامله کنند، بنابراین پذیرش دارایی‌های دیجیتال گام بعدی برای ماست.»
جروم فوری، مدیر عامل Centrapay به AFR گفت هدف بعدی این شرکت بازارهای  ایالات متحده است.

فناوری Centrapay با سایر فناوریهای پرداخت رمزارز رقیب خواهد بود. شرکت کریپتوی تایوانی SecuX یک ترمینال پرداخت رمزارز را در ماه ژانویه راه‌اندازی کرد که می تواند بر روی هر سیستم اثبات فروش مانند یک دستگاه فروش جای بگیرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39360
دکمه بازگشت به بالا