ایستگاه خبر

محدودیت ماینینگ در چین به ضرر بیت‌کوین تمام شد!

قیمت بیت‌کوین مجددا در عرض یک هفته با افت مواجه شده است. کمیته‌ی مالی کشور چین برای «کنترل و پیشگیری قاطعانه‌ی ریسک‌های مالی» بخش ویژه‌ای را برای محدودیت ماینینگ بیت‌کوین تشکیل داده است. این کمیته با نظارت Liu He، معاون اول وزیر داخلی چین، تشکیل یافته است. وی چهارمین فرد برجسته در بین معاونین شورای داخلی بوده و مدیریت کمیسیون امور مالی و اقتصادی مرکزی چین را عهده‌دار است.

در گزارشی که این کمیته منتشر نموده فهرستی طولانی از فعالیت‌های خارج از چهارچوب ماینینگ بیت‌کوین از قبیل تاسیس موسسات مالی کوچک و متوسط، تاثیر کاهنده‌ی فعالیت‌های غیرقانونی اوراق‌بهادار و «پاسخ کارآمد به تورم ناشی از محصولات وارداتی» به‌چشم می‌خورد.

این نخسین بار است که هیئت دولت چین نظر خود را درباره‌ی ماینینگ بیت‌کوین به صراحت اظهار داشته است.

محدودیت ماینینگ در چین به ضرر بیت‌کوین تمام شد!

محدودیت ماینینگ یا تلاشی برای حفظ محیط زیست؟

شدت این خبر تاحدی بود که منجر به سقوط ۱۲ درصدی بیت‌کوین شد. این رمز ارز توانست با اندکی بهبود قیمتش را به ۳۷۸۰۰ دلار برساند که همچنان در بازه‌ی ۲۴ ساعته شامل ۸ درصد افت قیمت است.

چهارشنبه‌ی گذشته خبری مشابه توانست قیمت بیت‌کوین را تا ۳۰۰۰۰ دلار کاهش دهد. این خبر درواقع بازگویی مجدد ممنوعیت یک گروه سه‌گانه‌ از موسسات پرداخت و مالی چین در سال ۲۰۱۷ بود. این سه موسسه عبارتند از: انجمن ملی امورمالی اینترنتی چین، انجمن بانکی چین و انجمن پرداخت و تسویه‌ی چین.

منابع آگاه اظهار داشتند محدودیت اخیر ماینینگ بیت‌کوین تنها مربوط به تاسیساتی خواهد شد که از نیروی هیدروالکتریک (تولید نیروى برق بوسیله‌ی آب یا بخار آن) برای فعالیت‌های خود استفاده نمی‌کنند.

تعداد واحدهای ماینینگ مبتنی بر انرژی ذغال‌سنگ در چین بسیار زیاد است. پس از جاری شدن سیل در یکی از معادن ذغال‌سنگ در ایالت سین‌کیانگ در ماه پیش، نرخ هش شبکه‌ی بیت‌کوین با افت شدید روبرو شد. نرخ هش معیاری برای اندازه‌گیری عملکرد یک دستگاه ماینر است. به عبارت دیگر این شاخص، میزان سرعتی که یک ماینر موفق به حل هش‌ می‌شود تا پاداش دریافت کند را نشان می‌دهد.

قیمت هر واحد از بیت‌کوین در زمان نگارش این خبر با افت ۲۱.۶۵ درصدی در هفت روز پیش ۳۷,۸۷۲ دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=45749
دکمه بازگشت به بالا