بحث آزادچندرسانه‌ای

نحوه استخراج بیت کوین کش – هرآنچه باید بدانید

 برای دستیابی به دو هدف پشتیبانی از شبکه و کسب بیت کوین کش (استخراج بیت کوین کش) راهکاری وجود دارد. اساساً، این راهکار شامل حل مسائل پیچیده ریاضی می باشد. ماینرها مهم ترین بخش هر جامعه رمزارز هستند، از آنجائیکه نه تنها معاملات را تأیید می کنند، بلکه آنها مسئول قراردادن توکن های جدید در حال گردش هستند.

استخراج بیت کوین کش

ماینرها پاداش قابل توجهی برای استخراج موفقیت آمیز یک بلاک از معاملات کسب می کنند. در شبکه بیت کوین کش، پاداش ۱۲.۵ بیت کوین به ازای هر بلاک استخراج شده بعلاوه تمام هزینه های معاملات در آن بلاک است.

آیا استخراج بیت کوین کش سودآور است؟

به منظور کسب سود قابل توجه در ماینینگ بیت کوین کش، باید در ابتدا در ابزارهای خاص استخراج سرمایه گذاری کنید.

اما قبل از آن، باید به طور تقریبی بدانید که چه مقدار سود از استخراج بیت کوین کش بدست خواهید آورد. بدین منظور می توانید از ماشین حساب های تخمین سود استفاده کنید. برای استفاده از این ماشین حساب ها، باید نرخ هش خود را بیابید. بزرگ بودن این مقدار منجر به افزایش شانس استخراج موفقیت آمیز یک بلاک در فرآیند استخراج Bitcoin Cash می شود.

برخی ماشین حساب ها به شما کمک می کنند تا نرخ هش کامپیوترتان را بیابید، درحالیکه برخی دیگر هزینه برق منطقه و سخت افزارهایتان را نیز در نظر می گیرند.

استخراج بیت کوین کش

آیا استخراج بیت کوین کش از بیت کوین سودآورتر است؟

فرآیند استخراج Bitcoin Cash شبیه به استخراج بیت کوین است، اما تفاوت های عمده ای نیز وجود دارد. اولین و مهم ترین تفاوت این است که محدودیت سایز بلاک بیت کین کش، ۸MB است، درحالیکه در بیت کوین این محدودیت ۱MB است. البته، بلاک های بزرگتر به قدرت محاسباتی بالاتری نیاز دارند. بنابراین، به سرمایه گذاری بیشتری نیاز خواهید داشت. از طرفی دیگر، بلاک های بزرگتر دارای هزینه معاملاتی بیشتری هستند.

از آنجائیکه دو رمزارز دارای بلاک چین یکسانی هستند، پاداش درماینینگ بیت کوین کش به ازای هر بلاک استخراج شده در حال حاضر یکسان است (۱۲.۵ توکن). اگرچه، در حال حاضر قیمت بیت کوین۹۳۲۵  دلار، درحالیکه قیمت بیت کوین کش۲۹۰.۱۴  دلار است. تفاوت عمده ای را بین قیمت ها مشاهده می شود، بنابراین، به منظور جذب ماینرها شبکه BCH باید درجه سختی بسیار کمتر نسبت به بیت کوین داشته باشد و اینجا است که EDA ها کمک بزرگی می کنند.

استخراج بیت کوین کش

یک EDA پس از تنظیم مجدد درجه سختی استخراج بیت کوین کش تا ۳۰۰ درصد بیشتر بوجود آمد، که منجر به بازگشت ماینرها به BCH شد. نکته جالب این است که، تعداد زیادی از آنها در زیان هم استخراج می کنند. به این دلیل که، این ماینرها معتقد به ماینینگ بیت کوین کش هستند و به این فورک گرایش دارند.

در حال حاضر، براساس BitInfoCharts، ماینینگ بیت کوین کش برای یک تریلیون هش در ثانیه سود تقریبی ۱.۳۵۲۶ دلار در هر روز دارد. در مورد بیت کوین، این عدد ۱.۲۲۷۵ دلار در روز است. اگرچه، این اعداد شامل هزینه های معاملاتی نیستند. به طور متوسط، کاربران بیت کوین چیزی در حدود ۲۸ دلار به عنوان هزینه معاملات می پردازند، درحالیکه هزینه معاملات بیت کوین کش بسیار ناچیز است.

شروع استخراج بیت کوین کش:

تاکنون باید مقدار سرمایه مورد نیاز برای تهیه یک ریگ ماینینگ را دانسته باشید. همچنین باید نسبت به حجم سودآوری خود از فرآیند استخراج بیت کوین کش ایده ای داشته باشید. اگر با در نظر گرفتن این موارد همچنان تمایل به استخراج بیت کوین کش دارید، به مراحل زیر توجه کنید:

در درجه اول باید یک کیف پول بیت کوین کش داشته باشید تا بتوانید پاداش های استخراج بیت کوین کش را دریافت کنید. بدلایل امنیتی، بهتر است از کیف پول هایی استفاده کنید که رمزهای اختصاصی را در ابزار خودشان ذخیره می کنند.

همچنین، فرآموش نکنید تا فایل بکاپ را در ابزاری دیگر ذخیره کنید و یا پرینتی از آن تهیه کرده و آن را در مکان امن نگهداری کنید. در مواردی که کامپیوتر دچار مشکل شد، بدون داشتن این فایل نخواهید توانست کیف پول خود را بازیابی کنید.

حال باید تعیین کنید که تمایل به استخراج بیت کوین کش به صورت شخصی دارید و یا می خواهید به یک استخر استخراج متصل شوید و در آنجا اقدام به استخراج بیت کوین کش کنید.

یک استخر استخراج گروهی از ماینرهای بیت کوین کش هستند که قدرت محاسباتی خود را برای افزایش شانس حل مسائل به اشتراک می گذارند. در یک استخر استخراج، ریگ ماینینگ شما الگوریتم های کوچکتر و راحت تر دریافت می کند و کار گروهی شما منجر به افزایش شانس استخر برای حل الگوریتم های بزرگتر و دریافت پاداش افزایش می دهد. وقتی استخر پاداشی دریافت می کند، براساس قدرت محاسباتی به اشتراک گذاشته شده توسط هر ماینر، سود توزیع می شود.

استخراج بیت کوین کش

از طرفی دیگر، اگر موفق به استخراج بیت کوین کش شدید، کل پاداش ۱۲.۵ بیت کوینی را دریافت می کنید. مسئله این است که در صورت نداشتن یک ریگ ماینینگ قدرتمند، که نیاز به برق مصرفی بالا دارد، شانسی برای استخراج Bitcoin Cash نخواهید داشت. بنابراین، تعداد زیادی از ماینرهای متوسط تمایل به استفاده از استخر استخراج دارند.

در زمان انتخاب یک استخر به منظور ماینینگ بیت کوین کش، بزرگی استخر، دفعات یافتن بلاک، ساختار پرداخت، هزینه ها و آمار ارائه شده توسط آنها را در نظر بگیرید. برای اتصال به آنها، تنها کاری که باید انجام دهیم امضای قرارداد در وب سایت آنها و تنظیمات اکانت است. پس از آن، باید یک “worker” اضافه کنید. برای هر ماینری که اجرا می کنید، باید از ID ورکر استفاده کنید تا فعالیت شما مشخص باشد.

در زمان کنونی، آماده اتصال سخت افزار ماینینگ به پاور اوت لت شده اید، آن را به کامپیوترتان وصل کرده و اجرا کنید. اما، برای آنکه بتوانید ریگ ماینینگ خود را کنترل کنید به یک کلاینت نرم افزار استخراج نیاز دارید تا بتوانید آن را روی کامپیوترتان اجرا کنید. انتخاب نرم افزار بستگی به سیستم عامل و ریگ ماینینگی که دارید بستگی دارد.

اگر تصمیم گرفته اید که به یک استخر استخراج متصل شوید، در اغلب موارد نرم افزار خاص خود را دارد. در برخی از آنها همه چیز از قبل کانفیگ شده است، حتی آدرس کیف پول. در این مواقع، تنها کاری که باید انجام دهید اتصال آن به یک اوت لت است.

اگر شما بخشی از یک استخر هستید، باید نام کاربری، رمز عبور و آدرس استخر را در نرم افزار  وارد کنید. پس از مرحله کانفیگ، استخراج سکه شروع خواهد شد. اگر به صورت شخصی اقدام به استخراج بیت کوین کش کرده اید، پس از حل یک بلاک پاداش به کیف پول شما وارد می شود. اگر شما عضوی از یک استخر استخراج هستید، شما بخشی از پاداش را دریافت خواهید کرد که به صورت اتوماتیک محاسبه می شود و به اکانت شما اضافه می شود. مطمئن شوید که آدرس کیف پول را در هنگام عضویت در یک استخر استخراج بدرستی وارد کرده اید.

سخت افزار ماینینگ بیت کوین کش

امروزه، استخراج تنها زمانیکه از یک ماینر ASIC استفاده کنید سودآور است. علاوه بر قیمت، باید نرخ هش ماینر در کنار قیمت برق را نیز در نظر بگیرید. در زیر جدول مقایسه ای تعدادی از بهترین ماینرهای ASIC را می بینیم.

NamePower consumptionHash rateApproximate price
Antminer S9۱۳۷۵W +- 7%۱۲.۹۳ TH/s$۲۰۰۰
Antminer R4۸۴۵W +-9%۸.۶ TH/s$۱۰۰۰
Avalon 7۸۵۰-۱۰۰۰W۶ TH/s$۸۸۰
Antminer S7۱۲۹۳W۴.۷۳ TH/s$۵۹۹
Antminer S5۵۹۰W۱.۱۵۵ TH/s$۱۹۹
Avalon 6۱۱۰۰W۳.۵ TH/s$۷۰۰
Antrouter R1Negligible۵.۵ GH/s$۳۹

نرم افزار استخراج بیت کوین کش:

برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانند در استخراج Bitcoin Cash مورد استفاده قرار بگیرند. اما احتمالاً دو مورد از محبوب ترین ها CGminer و BFGminer هستند که برنامه های خط فرمان هستند.

اگر رابط کاربری خط فرمان برای شما پیچیده است، می توانید از EasyMiner نیز استفاده کنید که به عنوان پوششی برای این دو نرم افزار عمل می کند و در استخراج بیت کوین کش به صورت شخصی و یا استخر استخراج کاربرد دارد.

همانطور که قبلاً نیز بیان شد، انتخاب نرم افزار تحت تأثیر سخت افزار شما هستند. بنابراین، باید بدنبال نرم افزارهایی باشید که با ماینر شما سازگار باشد. بعلاوه، اگر از طریق استخر استخراج اقدام کرده اید، به احتمال زیاد دارای نرم افزار خاص خود هستند.

استخراج بیت کوین کش

استخرهای استخراج بیت کوین کش:

در حال حاضر، موفق ترین استخرهای استخراج بیت کوین کش شامل:

  • com
  • F2Pool
  • ViaBTC
  • com
  • AntPool
  • BitClub
  • top

استخراج بیت کوین کش

استخراج ابری :

اگر بخواهید در ماینینگ بیت کوین کش سرمایه گذاری کنید و از درگیریهای مربوط به سخت افزار پرهیز کنید، استخراج ابری راهکاری برای شما است. به بیان ساده، استخراج ابری شامل استفاده از قدرت محاسباتی به اشتراک گذاشته شده می باشد که از مرکز داده دوردستی اجرا می شود. این راهکار فرآیند را ساده می کند، از این جهت که لازم نیست که سخت افزارهای پر سر و صدا با مصرف برق بالا را خریداری کنید.

در حالت تئوری، تنها کاری که باید انجام دهید خرید یک قرارداد و یک کامپیوتر برای ارتباطات و یک کیف پول بیت کوین کش در صورت تمایل می باشد.

استخراج بیت کوین کش

اگرچه، ریسک هایی نیز در استخراج بیت کوین کش به صورت ابری وجود دارد که سرمایه گذاران لازم است از آنها آگاهی داشته باشند. اسکمرهای زیادی در حوزه استخراج ابری بیت کوین وجود دارند. بعلاوه، کنترل واقعی سخت افزار توسط شما انجام نمی شود. در نهایت، سود شما از طریق پرداخت کمیسیون های میزبان کاسته خواهد شد.

محبوب ترین سرویس های استخراج ابری شامل Hashflare و Genesis Mining است. CryptoCompare لیست بلندبالایی از کل بازار قراردادهای رمزارزها ترتیب داده است تا به کاربران کمک کند در مورد قرارداد خوب و یا بد ایده ای داشته باشند.

https://coiniran.com/?p=34653
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x