ایستگاه خبر

نرخ هش شبکه‌های BCH و BSV پس از هاوینگ بیت کوین بهبود یافت

نرخ هش شبکه‌های بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین SV که پس از هاوینگ آنها در ماه آوریل کاهش چشمگیری داشت، بهبود یافته است. طبق داده‌های bitinfocharts نرخ هش BCH بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته و از ۱.۴۳ اگزا هش بر ثانیه (EH/s) در ۱۰ می به ۲.۷۴ EH/s در ۱۳ می رسیده است. نرخ هش BSV نیز از ۱.۱ EH/s به ۱.۷۸ EH/s رسیده است. تاریخ هاوینگ بیت کوین کش ۸ آوریل و هاوینگ BSV در تاریخ ۱۰ آوریل اتفاق افتاد و هر دو شبکه افت نرخ هش شدیدی را تجربه کردند.

2020 05 14 105217 min

پس از هاوینگ BCH و BSV سودآورترین عملیات استخراج متعلق به بیت کوین (BTC) بود و بخش زیادی از استخراج‌کنندگان هر دو شبکه شروع به استخراج BTC کرده بودند. به دنبال هاوینگ بیت کوین و نصف شدن پاداش استخراج ماینرها تعدادی از ماینرها که دستگاه‌های ضعیف‌تر و هزینه‌ی استخراج بالاتری دارند از میدان خارج شده و دستگاه‌های خود را خاموش کردند که تا زمان نگارش این خبر منجر به افت ۲۴ درصدی نرخ هش در شبکه‌ی BTC شده است.

2020 05 14 105008 min

با وجودی که درصد درآمد استخراج‌کنندگان BSV از کارمزد شبکه پایین است، تراکنش‌های BSV در ۱۳ می به حدود ۸۸ درصد کل تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین رسیده است. همچنین استخرهایی مانند f2pool پی برده‌اند که استخراج BSV کمی از استخراج BTC سودآورتر است و درآمد استخراج BCH کمی از این دو کمتر است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38843
دکمه بازگشت به بالا